ako na to?

Ako dosiahnuť, aby vianočné svetlá blikali?

Prvá vec, ktorú musíte vedieť, je, že vyrobiť si vlastné LED vianočné svetlo si vyžaduje čas a úsilie. Budete musieť minúť nejaké peniaze na materiály ako LED diódy, batérie, vodiče atď. Ak ešte len začínate s kutilskými projektmi, možno budete chcieť začať s malými a kúpiť si čo najlacnejšie komponenty, aby ste zbytočne nestrácali peniaze. na zbytočnosti. Ak však už máte skúsenosti s elektronikou alebo s elektronikou súvisiace, potom možno budete chcieť investovať do kvalitnejších dielov, aby ste na projekte ušetrili.

LED vianočné svetlá: Na čo sú dobré?

LED vianočné svetlá sú vynikajúce na mnoho rôznych použití, ako napríklad:

Osvetlite svoj dom v zimných mesiacoch, keď nie je k dispozícii dostatok prirodzeného slnečného žiarenia na jeho správne osvetlenie. Osvetlite svoj domov v noci, keď nie je k dispozícii prirodzené osvetlenie. Vytváranie slávnostnej atmosféry vo vašom dome, keď sú všetci mimo domova. Osvetlenie interiéru vášho vozidla pri jazde v noci. Osvetlenie vonkajšej strany domu, keď nie je k dispozícii prirodzené osvetlenie.

Viac informácií o jednotlivých prípadoch použitia nájdete tu: Ako používať LED vianočné svetlá

Čo sú komponenty, ktoré sa používajú na výrobu vianočného stromčeka LED?

Typický vianočný stromček vyžaduje na svoje osvetlenie okolo 300 LED svetiel. Na zostavenie takého stromu budete potrebovať nasledujúce materiály:

Drevený podstavec pre váš vianočný stromček. Môžete si ich vyrobiť sami alebo si objednať predpripravený online. Drevený podstavec musí mať asi 4 nohy s priemerom asi 2 stopy. Drevený krúžok, ktorý je umiestnený na vrchu drevenej základne. Priemer krúžku by mal byť asi 3 stopy a mal by tesne priliehať k nohám. 300 LED diód podľa výberu. Ak si chcete kúpiť vopred zapojené LED diódy, urobte to. Ak však chcete ušetriť peniaze, kúpte si holé LED diódy a zapojte ich sami. Tu môžete postupovať podľa nášho sprievodcu elektroinštaláciou LED diód: Ako zapojiť vianočné svetlá LED Spájkovačka (voliteľná, ale odporúčaná) Drôty – Vyberte si jeden z týchto typov:

22 vodičov GA na riadenie 12 voltov.

18 vodičov GA na ovládanie 24 voltov. Transformátor, ktorý zvládne zosilnenie požadované vašimi svetlami.

Ako zostavím všetky tieto komponenty?

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vytvoriť tvar hviezdy pomocou svojich 300 LED diód. Aby ste to dosiahli, budete musieť pozorne sledovať nášho sprievodcu elektroinštaláciou tu: Ako zapojiť vianočné svetlá LED. Keď zapojíte všetky LED diódy, musíte s nimi začať vytvárať krúžok. Existuje niekoľko spôsobov, ako to môžete urobiť. Môžete si kúpiť vopred pripravený prsteň od Amazonu alebo si ho sami vyrobiť pomocou kovového drôtu.

V tomto videu nájdete ukážku vianočného stromčeka vyrobeného z 300 LED diód.

Teraz, keď máte pripravenú svoju základnú štruktúru vianočného stromčeka, musíte začať pracovať na drevenom podstavci. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vyvŕtať otvory do nôh základne, aby ste do nich mohli umiestniť drôty. Ak ste si kúpili LED diódy, ktoré sú vopred vybavené vodičmi, nemusíte to robiť. Ak ste si však kúpili holé LED diódy, musíte to urobiť, aby ste mohli umiestniť vodiče dovnútra.

Potom, čo všetky 4 nohy majú v sebe otvory, musíte ich začať plniť drôtmi z LED diód. Začnite umiestnením jedného drôtu do každého otvoru a potom konce týchto drôtov spájkujte pomocou spájkovačky s ostatnými vodičmi. Akonáhle sú všetky drôty spájkované dohromady, mali by ste mať jeden dlhý drôt prechádzajúci cez každú nohu drevenej základne.

Ďalšou vecou, ​​ktorú musíte urobiť, je ohnúť všetky tieto drôty dovnútra tak, aby tvorili kruh. Po dokončení kruhu začnite umiestňovať LED diódy na tento kruh a potom spájkujte všetky anódové a katódové drôty dohromady. Mali by ste tiež pridať ďalšiu spájku, aby ste zaistili dobré pripojenie medzi vodičmi.

Po dokončení spájkovania všetkých drôtov musíte všetky tieto odkryté drôty zakryť elektrickou páskou. Predídete tak prípadným skratom v budúcnosti.
Teraz, keď máte pripravenú svoju základnú štruktúru vianočného stromčeka, je čas začať ju zdobiť. Môžete na to použiť tradičné ozdoby alebo na rozsvietenie môžete použiť aj LED diódy. Nebojte sa zdobiť to tak, ako sa vám páči!