ako na to?

Ako dať svojmu psovi lieky?

V prípade, že váš pes odmietne brať akékoľvek lieky, máte dve možnosti: Môžete sa ho pokúsiť prinútiť alebo môžete zvoliť inú možnosť, ktorá mu dáva lieky. Pokiaľ sa chystáte pre druhú možnosť, potom bude veľmi ťažké, ak nie nemožné, urobiť to bez toho, aby ste spôsobili bolesť. Tu je teda to, čo musíte zvážiť pred výberom jednej z týchto metód.

Aký druh liekov chcete, aby užíval?

Typ lieku, ktorý chcete, aby váš pes užíval, závisí od povahy jeho / jej správania. Napríklad, ak váš pes odmieta jedlo, pretože mu nechutí, potom mu radšej dáte niečo, čo ho urobí šťastným, ako aby ste mu neochoreli. Podobne, ak váš pes odmieta vodu, pretože chce piť z iného zdroja, radšej by ste mu mali dať niečo, kvôli čomu bude smädný, namiesto toho, aby ochorel. Inými slovami, typ lieku, ktorý chcete podať, určí, akú metódu budete používať.

Napríklad, ak vám bude liek spôsobovať nevoľnosť, potom môžete zvoliť prvú možnosť bez ohľadu na to, o aký druh lieku ide. Ale ak liek nebude mať z toho vášho psa chorý a namiesto toho sú to nejaké tabletky alebo kvapky, navrhujem vám ísť s druhou možnosťou.

Ako dať tvrdohlavému psovi pilulky:

Ak je váš pes všeobecne zdravý a užívanie tabletiek na iné ako mimoriadne situácie pre vás znie ako týranie zvierat, potom ešte stále existuje nádej. Medikácia vášho psa je pri mnohých príležitostiach úplne nevyhnutná. Tu je teda niekoľko metód, ktoré môžete použiť na to, aby ste psovi podali lieky bez toho, aby ste sa uchýlili k prvej možnosti.

1) Jesť môže byť niekedy príjemnejšie ako piť vodu alebo piť pilulky. Túto skutočnosť môžete využiť tak, že svojmu psíkovi dáte niečo báječné.

2) Lieky môžete schovať do chutnej pochúťky, ako je arašidové maslo alebo syr.

3) Ak váš pes vyžaduje denné lieky, môžete mu zaobstarať hračku, ktorá vydáva pilulky. Toto je metóda bežne používaná na to, aby sa psom každý deň podával preventívny liek na srdcové červy. Vďaka tomu bude vášmu miláčikovi skôr pripadať ako hra, ako keby ste si každý deň dávali tabletky.

4) Ak je váš pes odhodlaný prežúvať, môžete mu dať surovú kožu alebo inú žuvaciu hračku, ktorá bola naplnená liekmi. Je to skvelý spôsob, ako obísť celý problém s tabletkami.

5) Môžete využiť online službu, ktorá vášmu miláčikovi pošle mesačný balíček starostlivosti. Tento balíček bude obsahovať všetky jeho lieky, ako aj ďalšie zábavné hračky a dobroty. Musíte sa len uistiť, že svojmu psovi dáte lieky včas.
Tu je niekoľko rád, ktoré môžete použiť na to, aby váš pes dostal svoje lieky. Pamätajte, že by ste mali vždy najskôr vyskúšať metódu s najnižším rizikom a potom v prípade potreby pokračovať odtiaľ.

Ako dať psovi tekuté lieky:

Druhou možnosťou je pokúsiť sa prinútiť svojho psa, aby prijímal tekutú formu. Je to o niečo zložitejšie ako pri prvej možnosti, pretože budete musieť čeliť odporu zo strany vášho psa. Ale ak sa vám podarí prinútiť ho prehltnúť bez väčších problémov, potom ste túto metódu absolvovali a presunuli sa k ďalšej. Ak nie, potom môžete vyskúšať silové kŕmenie, ako je popísané v prvej možnosti.