ako na to?

Ako čo najlepšie zabaliť darčeky?

Možno ste si všimli, že je k dispozícii veľa rôznych druhov papiera. Možno si myslíte, že by bolo ľahké vyrobiť si od nuly svoj vlastný darčekový baliaci papier. Vyrobiť si ručne vyrobený darčekový baliaci papier však nie je také jednoduché. Pred začatím projektu je potrebné zvážiť niekoľko vecí.

1) Kvalita papiera je veľmi dôležitá. Kvalitný papier vydrží dlhšie ako ten, ktorý je vyrobený z podradného materiálu. Ak použijete lacný alebo nekvalitný papier, potom nevydrží dostatočne dlho a môže sa dokonca ľahko roztrhnúť. Ak teda chcete urobiť niečo trvanlivé, vyberte si vysoko kvalitný produkt, napríklad produkt predávaný v obchodoch s remeselnými výrobkami alebo online.

2) Pri výbere typu použitého papiera najskôr zvážte jeho hrúbku a gramáž. Hrúbka sa vzťahuje na množstvo papiera na štvorcový palec. Napríklad list tenkého kartónu bude vážiť menej ako list vyrobený z hrubšieho papiera. Hmotnosť sa týka celkovej hmotnosti všetkých materiálov použitých na výrobu dielu. Napríklad škatuľa vyrobená z ťažkej lepenky váži viac ako jedna vyrobená z ľahšej lepenky.

3) Vyberte si papier, ktorý je vhodný na balenie darčekov všeobecne. Na tento účel je zvyčajne vhodný natieraný papier, pretože je menej pravdepodobné, že do darčeka prenikne médium ako voda alebo atrament. Je tiež menej pravdepodobné, že sa rozstrapká alebo roztrhne.

4) Pri výbere vhodného vzoru alebo vzoru pre papier nezabudnite, aby nebol príliš zaneprázdnený alebo ošúchaný. Snažte sa, aby bol váš dizajn úhľadný a jednoduchý, aby pri zabalení okolo darčeka vyzeral dobre. Bežným spôsobom je použitie jednofarebného papiera s dekoratívnym dizajnom v jednej konkrétnej oblasti, napríklad v rohoch.

5) Po výbere typu papiera a vzoru je posledným krokom jeho nakrájanie na kúsky, ktoré sú dostatočne veľké na zabalenie darčeka. Keď je papier zabalený okolo darčeka, jeho veľkosť by nemala byť príliš veľká alebo vyzerať nepríjemne. Uistite sa, že okraje sú rovné a nie sú ošúchané. Hotový darčekový obal by mal pôsobiť úhľadne a upravene.

Závesy na papierový veniec pre nádherné zabalené darčeky: Nápady na baliaci papier

Balenie darčekov nie je len niečo, čo robíte na Vianoce. Je to vynikajúci spôsob, ako zabaliť darčeky pre každú príležitosť, a môže tak vášmu darčeku skutočne pridať ten osobný nádych. Neviete, ako začať s vytváraním nápadov na balenie darčekov? Tu je niekoľko tipov na balenie darčekov, ktoré by mal každý správny darca vedieť.

  1. Aká je príležitosť? To je prvá vec, na ktorú treba myslieť pri plánovaní darčeka. Je to narodeniny, výročie, darček na zahriatie domu alebo len darček „pretože ťa milujem“? To vám pomôže zúžiť tému vášho darčekového balenia.
  2. O čo má príjemca záujem? Získanie darčeka, ktorý odráža záujmy príjemcu, môže darček posunúť na úplne novú úroveň. Získanie darčeka súvisiaceho s jeho obľúbeným koníčkom alebo predmetov pre neho znamená skvelé nápady na balenie darčekov.
  3. Aký je rozpočet? Je zrejmé, že nechcete ísť utrácať peniaze za zabalenie spotrebného materiálu, keď by ste ich mohli minúť za samotný darček. Našťastie existuje veľa možností, ako nájsť lacné nápady na balenie darčekov. Môžete si dokonca vyrobiť svoje vlastné zásoby, ak ste prefíkaní!
  4. Vždy zahrňte darčekový doklad. Bez ohľadu na to, ako dobre zabalíte darček, niektorí ľudia nie sú dobrí v prijímaní darčekov. Zahrnutím darčekového dokladu bude mať osoba, ktorá darček dostane, vždy možnosť vymeniť ho za niečo, čo sa mu páči lepšie.
  5. Ak máte pochybnosti, choďte klasicky. Aj keď je zábavné byť kreatívny pri balení darčekov, niekedy sú tie najjednoduchšie možnosti stále najlepšie.

Možnosti darčekového baliaceho papiera

Krásny papier a stuha môžu skutočne dať vyniknúť darčeku, aj keď samotný darček nie je veľmi prepracovaný. Pokiaľ však ide o rozdávanie darčekov, najdôležitejšia je často myšlienka. Rovnaký darček, ktorý je prezentovaný nádherne, bude s najväčšou pravdepodobnosťou ocenený ako nižší darček zabalený v peknom papieri. Tu je niekoľko rád, ktoré vám pomôžu pri efektívnom výbere a použití zabaleného darčeka.

  1. Na zabalené darčeky budete potrebovať papier a lepiacu pásku. Pre prekvapivejšie a neočakávané darčeky sa môžete pobaviť aj na materiáloch na zabalenie darčekov, ako sú napríklad: farebný alebo vzorovaný hodvábny papier, ozdobné darčekové tašky, darčekové krabičky alebo tašky všetkých tvarov a veľkostí, šnúrky a ozdobné stuhy.
  2. Ak chcete ušetriť čas a využiť svoj papier naplno, pred zabalením ho radšej zabaľte a nie poskladajte.
  3. Na zaistenie podlepeného darčeka použite aspoň tri kúsky pásky: jeden na vrchu, jeden dole a druhý v strede, aby sa dosiahol rovnomerný tlak, keď je balík počas prepravy nevyhnutne pretrepaný.
  4. Ak používate stužku, pokúste sa čo najviac zladiť farbu papiera, pokiaľ sa nejednáte o tematický darček (napr. Vianočný darček zabalený v červených a zelených pruhoch na farebnom papieri). Pre tematické darčeky choďte von a použite farebnú alebo vzorovanú stuhu.
  5. Uistite sa, že všetky časti darčeka, ktoré sú viditeľné po zabalení (napríklad rohy alebo vrchná časť škatule), sú zabalené úhľadne a konzistentne.