ako na to?

Ako clicker trénuje vášho psa?

Clicker training je metóda učenia vášho psa robiť niečo kliknutím. Naučíte svojho psa kliknutím na neho, keď vykonáva činnosť správne alebo nesprávne. Napríklad ak chcete, aby váš pes sedel, kliknete na neho zakaždým, keď si správne sadne. Ak chcete, aby váš pes neštekal na cudzích ľudí, kliknite na neho vždy, keď na nich nevhodne šteká.

Hlavný dôvod, prečo ľudia používajú kliker tréning, je ten, že je rýchly a jednoduchý. Ďalšou hlavnou výhodou používania klikerového tréningu je, že nemusíte utrácať peniaze za drahé hračky, jedlo, dobroty atď. Clickers sú lacné a vydržia večne! (Pokiaľ ich však nevyrobíte z kovu)

Výcvik s klikermi má však určité nevýhody. Jednou nevýhodou je, že musíte psa trénovať skôr, ako sa naučí samotné správanie. Ďalšou nevýhodou je, že sa psy niekedy učia príliš rýchlo. Existuje tiež veľa prípadov, keď psy prestanú robiť to, čo ste sa ich snažili naučiť, už po niekoľkých dňoch.

Ako teda vyriešiť tieto problémy?

Prvý problém môžete vyriešiť tým, že si najskôr urobíte základný výcvik vášho psa, skôr ako začnete používať kliker. V skutočnosti sa dôrazne odporúča, aby ste predtým, ako prejdete na použitie klikača, absolvovali základné školenia vášho psa. Druhý problém, o ktorom vôbec netuším, keďže som sa nikdy nestretol so psom, ktorý by sa naučil príliš rýchlo. Tretí problém je možné vyriešiť zmenou spôsobu používania klikra, o ktorom si povieme neskôr v tomto príspevku.

Ako funguje Clicker Training

Predtým, ako začnete trénovať svojho psa, musíte vedieť, ako funguje klikerový tréning. Základnou myšlienkou je, že klikač vydáva zreteľný a neustále hlasný zvuk klikania, keď ho stlačíte. Potom spárujete zvuk klikača s odmenou, ktorá sa vášmu psovi skutočne páči. Môže to byť čokoľvek od pochúťky po slovnú pochvalu. Najskôr zvuk kliknutia spôsobí, že váš pes bude chcieť získať svoju odmenu.