ako na to?

Ako čistiť sprchu: Sprievodca krok za krokom

1) Vyberte všetky staré uteráky zo sprchy. Už ich nepotrebujete! (Ak nejaké máte, vyhoďte ich!)

2) Vezmite si obľúbený sprchový gél alebo mydlo a dobre ho vydrhnite po celej ploche dlaždice. Nepoužívajte agresívne chemikálie, ako sú prostriedky na umývanie riadu alebo saponáty, pretože by to poškodilo dlaždice. Použite len toľko mydlovej vody, aby ste odstránili všetky škvrny, ale dlaždice nenamáčajte.

3) Ak sú v dlaždiciach malé otvory, môžete ich naplniť trochou bieleho octu alebo citrónovej šťavy. Pred opláchnutím nadbytočného množstva ho nechajte 10 minút odležať. Potom dôkladne opláchnite teplou vodou a úplne osušte.

4) Ak sa chcete ubezpečiť, že sa škvrna nevráti, môžete na dané miesto naniesť niekoľko kvapiek liehového alkoholu. Nechajte pôsobiť 5 minút a utrite ho mäkkou handričkou. V prípade potreby opakujte.

5) Po vyčistení dlaždice ju nechajte úplne vysušiť na vzduchu.

Ako vyčistiť sprchu: A čo hromady špinavých uterákov?

Teraz, keď ste vyčistili skutočnú dlaždicu, je čas skutočne vyčistiť uteráky. Pravdepodobne sú už dosť špinaví. Budete potrebovať nasledovné:

  • Biely ocot
  • Prášok na pečenie
  • Mäkká štetina (alebo vákuová)

Kroky:

1) Vezmite si biely ocot a nalejte ho na kefu s mäkkými štetinami alebo priamo na podlahu sprchy. Použite dostatočné množstvo na pokrytie väčšiny prameňov kefy.

2) Plochu dobre vydrhnite. Špina a plesne prídu hneď.

3) Pred ďalším krokom nechajte oblasť úplne vyschnúť.

4) Vezmite si vrecko na zips s veľkosťou galónu a vložte do neho asi 1/2 šálky sódy bikarbóny. Zapnite ho na zips a poriadne s ním zatraste, aby sa sóda rozpustila.

5) Vrecko položte na poličku, kde sa jej nikto nebude dotýkať, alebo do blízkosti miest, kde zavesíte uteráky.

6) Zaveste uteráky a nechajte ich sedieť v sódovej vode najmenej 8 hodín. Môžete ich tam nechať pôsobiť tak dlho, ako chcete, ale čím dlhšie sedia, tým viac škvŕn a pachov bude odstránených.

7) Vyberte ich a nechajte vyschnúť na vzduchu.

Ako čistiť sprchu: Škárovacia hmota

Teraz, keď ste vyčistili dlaždice a uteráky, je čas obrátiť našu pozornosť na injektážnu maltu. Škárovacia hmota je pórovitý materiál, ktorý sa čistí ťažšie ako dlaždice alebo uteráky. Ale s trochou tuku na lakte a týmito krokmi môžete dosiahnuť, aby bol pekný a čistý!

Budete potrebovať:

  • Mäkká štetina (alebo zubná kefka)
  • Trenie alkoholu
  • Sprejová Flaška
  • Biely ocot
  • Prášok na pečenie
  • Jemná látka (ako staré tričko)

Kroky:

1) Pomocou štetca s mäkkými štetinami ho ponorte do trochy liehu a vydrhnite! Dajte pozor, aby ste príliš netlačili, inak by ste mohli injektážnu hmotu poškodiť. Rovnako vydrhnite medzi riadkami injektážnej zmesi.

2) Po tom, ako ste všade vydrhli viditeľné nečistoty, nalejte na oblasť trochu bieleho octu. Necháme stuhnúť asi 5 minút.

3) Pomocou handričky miesto znova jemne vydrhnite. Staré škvrny by sa mali začať z injektážnej zmesi uvoľňovať. Neustále opláchnite handričku v rozprašovači vodou a octom a pomocou nej opláchnite grunge.

4) Miesto nechajte zaschnúť a potom ho posypte sódou bikarbónou. Pomocou handričky vydrhnite sódu bikarbónu do škárovacej hmoty. To pomôže odstrániť staré škvrny a prinavrátiť pôvodnú farbu injektážnej malty. Stále drhnite, až kým nebudete s prácou spokojní.

5) Na záver si vezmite handričku a ponorte ju do vody. Vyžmýkajte ho, aby nebol mokrý, a vydrhnite papier naposledy. Hotový výrobok by mal byť čistá, biela škárovacia hmota, ktorá vyzerá celkom novo!

Dokončenie

Vaša sprcha by teraz mala vyzerať celkom dobre. Môžete to dokončiť vyčistením náradia čistou vodou a sušením na vzduchu. Nezabudnite tiež vložiť utierky a uteráky, ktoré ste použili v práčke, aby boli nabudúce pekné a čisté.

Pamätajte na tieto tipy, keď budete nabudúce čistiť sprchu:

Použitie stierky po sprchovaní pomôže zabrániť plesniam a výrazne uľahčí čistenie

Snažte sa nič neskladovať na podlahe vane, pretože by sa mohla ľahko znečistiť

Uistite sa, že ste uteráky zavesili, aby uschli, inak začnú plesnivieť, čo len sťažuje čistenie!

Všetko hotové!

Vaša tvrdá práca sa vyplatila a vaša sprcha vyzerá dobre ako nová! Dúfajme, že budete mať viac času si ich užiť a nie ich teraz upratovať. Veľa šťastia a užite si svoju novo čistú sprchu!