ako na to?

Ako čistiť sprchovú hlavicu?

Prvá vec, ktorú musíte urobiť pri čistení sprchovej hlavice, je odstránenie starej. Budete musieť použiť nejaký nástroj alebo niečo podobné. Ak za to nechcete minúť peniaze, stačí si kúpiť lacnú plastovú fľašu v obchode s potravinami (alebo ešte lepšie v spoločnosti Home Depot). Do fľaše vložte trochu mydla a dolejte do nej vodu, až kým nebude vo vnútri dostatok tekutiny pre jeden úplný kúpeľ. Potom vložte fľašu do drezu a zapnite faucet. Potom ste pripravení vyraziť!

Čo je to bielidlo?

Bielidlo je silná kyselina, ktorá rozpúšťa určité kovy, ako je meď, mosadz, hliník a zinok. Používa sa hlavne na čistiace účely, pretože nepoškodzuje iné materiály. Ak by ste si však náhodou omyli bielidlo pri čistení sprchovej hlavice, mohlo by to spôsobiť popáleniny alebo dokonca poškodenie pokožky. Takže si predtým, ako sa niečoho dotknete, vždy umyte ruky.

Ako používať bielidlo na čistenie sprchovej hlavice

Bielidlo môžete na čistenie sprchovej hlavice použiť dvoma spôsobmi: môžete do nej buď namočiť miesto, kde ju chcete vyčistiť, alebo roztok nalievať priamo na kovové časti sprchovej hlavice. V obidvoch prípadoch budete musieť pred opláchnutím sprchovej hlavice počkať najmenej jednu hodinu (a samozrejme skontrolovať, či nie je pripojená k stene). Metóda nalievania je rýchlejšia, ale použitie plytkej vody môže spôsobiť kvapkanie.

Aby ste sa vyhli korózii alebo poškodeniu, ktoré by mohli nastať pri ponorení sprchovej hlavice do bielidla, mali by ste ju najskôr pokryť plastovou fóliou. Na jeho zakrytie a ochranu môžete použiť aj vrecko na zips alebo látkovú tašku. Tiež by ste sa mali ubezpečiť, že spodná časť sprchovej hlavice nie je úplne ponorená v kvapaline, pretože inak by mohlo dôjsť k poškodeniu potrubia vášho umývadla.

Ako používať sódu bikarbónu na čistenie sprchovej hlavice

Na rozdiel od bielidla môžete na čistenie sprchovej hlavice touto metódou použiť akýkoľvek druh kovu. Musíte len zmiešať sódu a ocot v miske a potom zmes naliať priamo na sprchovú hlavicu. Cieľom je vytvoriť pastu, ktorá sa prilepí na povrch sprchovej hlavice. Pastu musíte nechať pôsobiť minimálne jednu noc, potom ju otrite handričkou. Potom ho dôkladne opláchnite a pred ďalším použitím umyte vlažnou vodou.

Ako používať ocot na čistenie sprchovej hlavice

Ocot sa dá použiť aj na čistenie sprchovej hlavice. Pred naliatím priamo na sprchovú hlavicu musíte pretrepať biely ocot a vodu v zmesi 50/50. Roztok by ste mali nechať na sprchovej hlavici minimálne hodinu, potom ho dôkladne opláchnite vlažnou vodou a umyte handričkou.

Prečo je pravidelné čistenie sprchovej hlavice dôležité

Ako už viete, vaša sprchová hlavica je najdôležitejšou súčasťou vašej kúpeľne, pretože je to to, čo používate každý deň. Ak sa nestaráte o svoju sprchovú hlavicu, bude to vyzerať špinavo a škaredo. Nakoniec na nich začnú rásť plesne a plesne, pretože sa nečistia pravidelne. Plesne a plesne sú zdraviu škodlivé, pretože sa im darí vo vlhkých a mokrých oblastiach. Ak vám v sprchovej hlavici rastie pleseň alebo pleseň, znamená to, že vo vašej kúpeľni je nadmerné množstvo vlhkosti.

Môže to tiež spôsobiť prudký nárast vášho účtu za vodu, čo je vec, ktorú naozaj nechcete riešiť. Čistá sprchová hlavica vám pomôže nielen udržiavať zdravie a hygienu pokožky a celého tela, ale z dlhodobého hľadiska vám ušetrí aj peniaze.

Ako často by ste mali čistiť sprchovú hlavicu?

V ideálnom prípade by ste mali sprchovú hlavicu čistiť každý týždeň alebo najmenej každé dva týždne. V ideálnom prípade tým zabránite tomu, aby sa špina a pleseň hromadili vo vašej sprchovej hlavici. Ak pravidelne nebudete čistiť sprchovú hlavicu, začnú plesne a plesne rásť. Plesne a plesne môžu spôsobiť vážne zdravotné problémy, takže je dôležité, aby ste proaktívne čistili aspoň raz týždenne alebo dvakrát týždenne.

Ako čistiť usadeniny tvrdej vody z vašej sprchovej hlavice

Jedným z najbežnejších typov nánosov, s ktorými sa budete musieť vysporiadať, sú usadeniny tvrdej vody. Líšia sa od plesní a plesní, pretože budú skôr biele a kriedové ako čierne alebo zelené. Tieto usadeniny tvrdej vody sú spôsobené vysokou úrovňou minerálov vo vašej vode.

Väčšinou sú tieto minerály neškodné, ale časom vám môžu začať upchávať sprchovú hlavicu. To môže mať vplyv na spôsob, akým vaša sprchová hlavica uvoľňuje vodu, a tiež môže znižovať jej životnosť. Dobrou správou je, že čistenie usadenín tvrdej vody je jednoduché a ľahké. Musíte jednoducho zmiešať v miske polovicu bieleho octu a polovicu vlažnej vody. Po zmiešaní týchto dvoch ingrediencií budete chcieť položiť misku pod sprchovú hlavicu, aby cez ňu mohla pretekať zmes. Pomôže vám to vylúčiť tvrdú vodu z vašej sprchovej hlavice.