ako na to?

Ako cez zimu zostať v teple?

1) Plachta – Plachta je kus materiálu používaný na ochranu stanov pred dažďom alebo snehovými búrkami. Zvyčajne sú vyrobené z plátna alebo inej textílie a sú dodávané v mnohých farbách. Existuje niekoľko typov plachiet, ako napríklad:

2) Spací vak – Spacie vaky sú v podstate malé vrecia, ktoré majú vo svojom vnútri výplň nadol. Poskytujú teplo pri spánku a udržujú vaše telo v teple počas chladného počasia. Niektoré populárne značky zahŕňajú:

3) Termoprádlo – Termoprádlo sú izolované bundy s kapucňou. Tieto bundy je možné nosiť na akýkoľvek typ oblečenia vrátane pyžama, nohavíc, ponožiek, spodnej bielizne atď. Spravidla sú ľahké a veľmi pohodlné. K dispozícii sú rôzne štýly termiky, ako napríklad:

4) Ponožky – ponožky sú v podstate tenké kúsky látky, ktoré vám pri nosení topánok zakrývajú nohy. Ponožky môžete nosiť pod akýmkoľvek oblečením, ako sú pyžamá, nohavice, ponožky, spodné prádlo atď. Spravidla sú ľahké a pohodlné. Väčšina ľudí vlastní niekoľko párov ponožiek na rôzne príležitosti.

5) Podložky na spanie – podložky na spanie sú v podstate hrubé penové vrstvy, ktoré sa používajú na spanie. Poskytujú veľké pohodlie a teplo pri spánku na tvrdom povrchu, ako je betón alebo kameň. Niektorí ich používajú, keď spia vonku v stanoch alebo na podlahe. Dodávajú sa v rôznych veľkostiach a farbách. Niektoré podložky sú nafukovacie a iné nie.

6) Masky na spanie – Masky na spanie sú predmety, ktoré vám zakryjú oči, keď spíte. Používajú sa na blokovanie slnka alebo iných jasných svetiel, ktoré môžu rušiť váš spánok. Prichádzajú v rôznych farbách a dizajnoch. Na trhu je dokonca k dispozícii nafukovacia maska ​​na spanie pre deti.

7) Vyhrievané prikrývky – Vyhrievané prikrývky sú jedny z najlepších prikrývok, ktoré môžete v noci položiť. Môžu byť pripojené k zdroju napájania, napríklad predlžovacím káblom, alebo zapojené do sieťovej zásuvky. Niektoré z nich majú dokonca nastavenia, pomocou ktorých môžete upraviť množstvo tepla, ktoré by ste chceli cítiť. Výhody vyhrievanej deky sú početné a väčšina ľudí si ich v noci naozaj užije.

Sedem najpríjemnejších vyhrievaných prikrývok, vďaka ktorým budete mať celú zimu toasty, je téma, ktorá zaujíma veľa ľudí. O niektorých z najlepších prikrývok v roku 2016 sa vie, že sú vyhrievané prikrývky. S vyhrievanými prikrývkami sú spojené určité výhody a nevýhody. Výhody sú uvedené nižšie.

  • Po prvé, vyhrievané prikrývky sú veľmi pohodlné na spanie.
  • Po druhé, môžu vás počas noci zahriať, aj keď teplota výrazne poklesne.
  • Po tretie, môžu byť použité ako zdroj pohodlia alebo tepla pri ošetrovaní úrazu alebo choroby.
  • Mínusy vyhrievaných prikrývok sú uvedené nižšie.
  • Nie sú vhodné pre veľmi malé deti.
  • Nie sú ideálne pre kojencov alebo kojencov.
  • Musia byť pripojené k zdroju napájania, napríklad do sieťovej zásuvky alebo predlžovacieho kábla.
  • Nie sú bezpečné pre deti, ktoré by sa mohli náhodne dotknúť vykurovacích špirál vo vnútri.
  • Deťom by nikdy nemalo byť dovolené používať vyhrievanú prikrývku.

Vášmu dieťaťu môže byť nepríjemné zaspávať pod vyhrievanou prikrývkou, aj keď prikrývka nie je zapojená do zásuvky.

Deti sa môžu pokúsiť chytiť vyhrievacie špirály dovnútra a popáliť sa, alebo dokonca spôsobiť požiar.

Vyhrievacie špirály vo vyhrievanej prikrývke sa môžu poškodiť, ak prikrývku nejakým spôsobom umyjete alebo vyčistíte.

Deti sa takmer určite pokúsia prikrývku úplne otočiť na najvyššie nastavenie, čo by mohlo viesť k požiaru a dokonca k požiaru.

Dieťa by počas spánku pod vyhrievanou prikrývkou mohlo byť nebezpečne horúce a dehydratované.

Vyhrievané prikrývky by sa nikdy nemali používať ako náhrada primeraného domáceho vykurovania alebo lekárskeho ošetrenia, napríklad liekov na predpis.

Nezabudnite nepoužívať vyhrievané prikrývky na kohokoľvek, kto je alergický na elektrinu, a vždy ich nezabudnite vypnúť pred odchodom z domu alebo spánkom. Nikdy nepoužívajte vyhrievanú deku, keď ste pod vplyvom drog alebo alkoholu.

Spacie vaky – Spacie vaky sú skvelé na spanie na zemi. Poskytujú pohodlie a teplo deťom i dospelým. Deti môžu spať v spacáku cez deň alebo v noci. Sú k dispozícii v mnohých veľkostiach a farbách, ako je ružová alebo modrá. Prichádzajú v rôznych cenách v závislosti od veľkosti, značky a zamýšľaného účelu.

Detské spacáky nie sú univerzálne. Veľkosti spacákov sa líšia od značky po značku, musíte si preto kúpiť spacák, ktorý má tú správnu veľkosť pre vaše dieťa. Môžete tiež zvážiť kúpu veľkého spacáku pre vaše dieťa, ak chce spať v polohe plodu. Väčšina spacákov nie je určená na použitie ako kabát alebo snehový oblek.

Pamätajte, že spacie vaky nie sú ako prikrývky, nie sú určené na to, aby vaše dieťa bolo neustále teplé. Keď spí vonku, mali by ste sa dieťaťu snažiť mať zakrytú hlavu a krk. Patria sem ich ruky, nohy a hlava. Uistite sa, že vaše dieťa pije každý deň dostatok tekutín a pred spánkom zje jedlo.