ako na to?

Ako byť sympatický?

Zvyky mimoriadne sympatických ľudí sú veľmi zaujímavé a fascinujúce. Väčšina ľudí si to nechce pripustiť, ale v skutočnosti majú určité vlastnosti, vďaka ktorým sú sympatickí. Všetky majú rovnaké vlastnosti, vďaka čomu sú medzi svojimi rovesníkmi také populárne. Niektoré z týchto charakteristík zahŕňajú:

1) Sú láskaví a ohľaduplní k ostatným.

2) Majú pozitívny prístup a majú radosť zo života.

3) Neboja sa ukázať svoje dobré vlastnosti.

4) Majú dôveru v seba a neberú veci príliš vážne.

5) Ich zmysel pre humor je zábavný alebo veselý. (Ak nie je, pravdepodobne to tak nie je.)

6) Sú otvorení a ochotní učiť sa nové veci.

7) Sú priateľskí s ostatnými a sú všeobecne šťastní.

Prečo sa mi už týchto ľudí nepáčia?

Existuje niekoľko faktorov, prečo sa vám už nemusí niekto páčiť. Ďalej uvádzame zoznam dôvodov, prečo mohla byť vaša pravdepodobnosť znížená.

1) Už s nimi viac nerozprávaš, ani sa s nimi nezdržuješ.

2) Odlišovali ste sa od ich osobnosti a záujmov.

3) Urobili vám niečo, čo bolo buď zlé, alebo urážlivé.

4) Prestali sa o vás zaujímať z akýchkoľvek dôvodov.

5) Ľahko sa nudíte alebo unavíte. (Je to pravdepodobné, pretože s nimi nemáte veľa spoločných vecí.

6) Ty si ten, ktorý sa od nich začal vzďaľovať a neurobili ti nič.

V každom prípade je zrejmé, že je potrebné obnoviť vaše priateľstvo s touto osobou, ak ju vo svojom živote stále chcete. Možno to bude vyžadovať trochu práce, ale stojí za to vynaložiť úsilie, ak vám vyčarí úsmev na tvári

Prečo by ste mali byť obľúbení

Existuje veľa dôvodov, prečo by ste mali byť sympatickí. Pre jedného je život oveľa príjemnejší, keď máte priateľov. Môžete sa s nimi podeliť o svoje najšťastnejšie a najtemnejšie tajomstvá a budú tu pre vás. Sú to ľudia, o ktorých nechcete prísť, pretože vám uľahčujú každodenný život.

Čo teda robiť, ak vo svojom živote nemáte veľa ľudí? Najlepší spôsob, ako spoznať nových ľudí, je riskovať a urobiť prvý krok. Nebojte sa, nie je to také strašidelné, ako sa zdá. Sú aj iné obdobia, keď budete musieť urobiť obete, aby ste vo svojom živote udržali ľudí, ktorých máte.

Nikdy by ste ich nemali brať ako samozrejmosť. Aj keď ich až tak dobre nepoznáš, môžeš byť prekvapený, keď s pribúdajúcimi rokmi s nimi budeš hľadať ďalšie spoločné veci.

Len nezabudnite, každý má svoje vlastné jedinečné čudy a osobnosti. Vašou úlohou je nájsť ľudí, ktorých môžete prijať takých, akí sú, a chcete s nimi nadviazať trvalé priateľstvo. Ak sa budete usilovať, budete z dlhodobého hľadiska odmenení. Nikdy neviete, jeden z týchto ľudí by vám mohol navždy zmeniť život

Ako byť sympatický

Rozhodli ste sa, že musíte byť sympatickejší. Je to skvelý prvý krok, ale ako presne to urobíte? Vyžaduje si to trochu úsilia z vašej strany, ale nie je to nič, čo by ste nezvládli.

1) Zamyslite sa skôr, ako hovoríte. Najlepší spôsob riešenia sociálnych situácií je premýšľať skôr, ako hovoríte. Posledná vec, ktorú chcete urobiť, je povedať niečo, čo by mohlo ísť nesprávnym smerom. Popremýšľajte, aké slová z vašich úst vychádzajú a ako by sa dali interpretovať. Snažte sa nikoho neurážať, ale určite majte všetko pozitívne. Nehovorte tiež o ničom kontroverznom, pokiaľ neviete, že to každý cíti rovnako.

2) Buďte dobrým poslucháčom. To, že hovoríte menej, ešte neznamená, že si musíte jednoducho sadnúť a oddýchnuť si. Venujte pozornosť ľuďom, s ktorými hovoríte, a zapojte sa do konverzácie. Ak niekto rozpráva príbeh, ukážte mu, že ho počúvate, a to buď vydaním vhodných zvukov súhlasu alebo nesúhlasu, keď príde, alebo kladením otázok o príbehu. Ak chcete, aby konverzácia prebiehala, opýtajte sa ich na seba alebo zdieľajte málo známe informácie o sebe.

3) Zabezpečte, aby sa ostatní cítili dobre. Istým spôsobom, ako si nájsť priateľov, je dosiahnuť, aby sa ostatní cítili dobre. Ak máte priateľa, ktorý prechádza rozchodom, namiesto toho, aby ste mu hovorili, prečo sa má lepšie bez toho trhania, povedzte mu len to, aký sú skvelí a silní a že to prežijú. Keď môžete dosiahnuť, aby sa ľudia cítili dobre sami zo seba, budú sa chcieť držať okolo a počuť, čo hovoríte.

4) Nehovor príliš veľa o sebe. To však neznamená, že by ste o sebe nemali vôbec hovoriť. Skvelým spôsobom, ako získať nových priateľov, je pýtať sa ich na seba. To ukazuje, že sa o ne skutočne zaujímate a nielen sa snažíte, aby ste vyzerali dobre. Konverzáciu neustále udržuje aj kladenie otázok. Pamätajte, že príliš veľa všetkého môže byť zlé. Nechcete to robiť s otázkami a začať to znieť ako reportér, ktorý vypočúva svedka. Ako bolo povedané…