tipy a triky

Ako bezpečne rozbiť sklo?

Prvá vec, ktorú si musíte pamätať pri rozbíjaní skla, je nevydávať hlasný zvuk. Nechcete, aby vaši susedia alebo iní ľudia vo vašom okolí počuli, čo robíte. Pokiaľ je to možné, pokúste sa nerozbiť vôbec žiadne okná. Týmto spôsobom, ak niekto niečo začuje, nebude sa obťažovať volať políciu, pretože bude predpokladať, že jeho okno rozbila iba náhodná osoba, a preto s tým netreba nič robiť.

Musíte začať s čistým povrchom, ako je podlaha alebo doska. Potom musíte do rezu použiť niečo ostré na rezanie. Nôž funguje najlepšie, pretože príliš nepoškriabe povrch a potom sa pod neho ľahko dostanete. Ďalšou možnosťou by bol skrutkovač, ale na skrutkovače sa v dnešnej dobe zvyčajne dá dosť ťažko naraziť, takže to už asi nie je taký dobrý nápad.

Keď ste sa predrali cez sklo, musíte opatrne zobrať črepy rozbitého skla a dať ich späť k sebe. Keď to urobíte, vložte kúsky späť do tašky alebo do akejkoľvek nádoby, ktorú ste použili predtým. Možno si budete chcieť vziať aj pár ďalších kúskov pre prípad, že by sa o to pokúsilo naraz viac ako jednej osoby!

Keď budete mať všetko sklo opäť pohromade na jednom mieste, môžete sa ho pokúsiť znova rozbiť. Trik, ako to urobiť bez toho, aby ste to rozbili, je použiť kladivo alebo paličku nejakého druhu. Niektorí ľudia samozrejme radi hádzajú kúsky na neďalekú stenu, ale to nie je vždy také bezpečné, najmä ak je v okolí niekto iný, keď to robíte.

Ako bezpečne rozbiť sklo na umenie?

Teraz viete, ako bezpečne rozbiť sklo, ale čo keď to chcete urobiť z nejakého dôvodu? Čo ak chcete rozbiť sklo na použitie v niektorom zo svojich umeleckých projektov? Možno zo skla vyrábate mozaiku alebo snáď sochu. Ak je to váš prípad, máte k dispozícii niekoľko možností.

Prvá vec, ktorú môžete vyskúšať, je použitie olejového horáka. Toto umožní ľahšie rozbitie skla zmenou jeho vnútornej štruktúry bez toho, aby bolo príliš horúce na manipuláciu. Musíte len zohnať malý kúsok plochého dreva a položiť ho pod plochu skla, ktorú chcete odstrániť. Potom vezmete olejový horák a drevo zohrievate, až kým z neho nebudete vidieť stúpať dym. Teraz položte kúsok skla na vrchnú časť dreva a pri stlačení by sa mal pomerne ľahko zlomiť. Pri vyberaní musíte byť opatrní, pretože kúsky môžu byť stále horúce.
Ďalšou technikou, ktorú môžete použiť, je vloženie pohára do mrazničky. Ako je sklo chladnejšie, stáva sa krehkejším a môžete ho ľahšie rozbiť. Len sa uistite, že to tam nenecháte príliš dlho. Chcete, aby bola iba studená na dotyk, nie chladnejšia. Keď to máte v tomto stave, môžete kúsok vybrať a skúsiť ho zacvaknúť. Malo by to vyžadovať iba malý tlak, aby ste počuli, ako sa sklo rozpadlo.