ako na to?

Aké sú výhody použitia špajze?

Vchodová komora je veľmi pohodlná, pretože šetrí miesto vo vašom dome. Potraviny už nemusíte skladovať v chladničke alebo mrazničke. Vstavaná špajza vám ušetrí peniaze, pretože si nebudete musieť kupovať drahé spotrebiče, ako sú odsávače pár, výrobníky ľadu atď.

Ako si môžem zvoliť najlepšiu veľkosť svojej kuchyne?

Veľkosť špajze závisí od toho, koľko potravín si plánujete kúpiť. Ak chcete, aby vaše potraviny boli dlhšie čerstvé, pouvažujte nad výberom menšej komory. Väčšia komora by vám umožnila skladovať viac potravín naraz, čo by mohlo viesť k plytvaniu výrobkami, ak by ste ich do určitej doby nepoužili.

Aký typ políc funguje dobre na skladovanie potravín?

Nerezové regály sú najvhodnejšie na skladovanie mäsa, rýb, ovocia a zeleniny. Poskytujú dobrú ochranu pred vlhkosťou a prachom pri zachovaní pôvodného vzhľadu. Ľahko sa čistia a udržiavajú. Nie sú však najlepšou voľbou na skladovanie mliečnych výrobkov, ako je mlieko alebo syr, pretože tieto výrobky majú tendenciu sa pri ich skladovaní topiť. Sklenené regály sú najlepšou voľbou na skladovanie mlieka a iných mliečnych výrobkov. Sklenené police poskytujú dobrú viditeľnosť, aby ste ľahko našli, čo hľadáte. Poskytuje tiež elegantný vzhľad vašej komore.

Môžem si zaobstarať špajzu kombinovanú s mojou chladničkou?

Áno, v niektorých prípadoch môžete do svojej špajze pridať mrazničku. Chladnička v kombinácii so špajzou môže zvýšiť účinnosť skladovania potravín a ušetriť peniaze za energiu, pretože teplota vo vnútri bude stabilnejšia.

Ako maximalizujem priestor v špajzi?

Dobrým spôsobom, ako maximalizovať priestor vo svojej komore, je pridať stojan na konzervy, stojan na korenie, poličku na suché potraviny a rôzne priehradky na drobnosti, ako sú cestoviny.

Aké sú rýchle a ľahké tipy na čistenie špajze?

Pravidelne police čistite vlhkou handričkou, aby sa nečistoty nehromadili. Utrite prach zo stropného ventilátora a čistite čepele najmenej dvakrát ročne, pretože to je dobrý úkryt pre škodcov, ako je hmyz a hlodavce.

Aké sú jednoduché kroky, aby som zabránil otrave jedlom?

Udržujte teplotu vašej chladničky medzi 34-40 ° F a mrazničkou na 0 ° F alebo menej. Skontrolujte dobu spotreby, dátum spotreby, ako aj dátum spotreby všetkých potravín, ktoré skladujete v špajzi. Vytrieďte jedlo, ktoré je blízko dátumu spotreby, a zahoďte ho. Vyhoďte všetky potraviny, ktoré boli po určitý čas otvorené. Neukladajte na seba jedlo, pretože je ťažké zistiť, či na niektorých potravinách nie je hmyz alebo trus.

Ako zistím, že moja chladnička a mraznička fungujú správne?

Dobrým indikátorom toho, že vaša chladnička alebo mraznička pracuje správne, je, keď na vnútorných stenách nevidíte mráz alebo ľad. Mal by byť počuť aj hluk motora. Jednoduchý spôsob, ako vyskúšať, či vaša chladnička funguje správne, je chytiť plechovku sódy a umiestniť ju do zadnej časti jednotky. Ak je plechovka sódy po dvoch hodinách studená na dotyk, potom vaša chladnička funguje správne.

Musím urobiť niečo konkrétne, aby som si nainštaloval svoju nástennú špajzu?

Väčšina nástenných komôr sa inštaluje veľmi ľahko. Odporúča sa, aby ste si najali odborníkov, ktorí vám pomôžu, pretože to budú môcť robiť rýchlejšie a efektívnejšie. Posledná vec, ktorú chcete, je, aby vaša nová špajza bola pokrivená, pretože bude vyzerať veľmi zle.

Môžem do svojej rúry na pečenie dostať sklenenú poličku?

Môžete si vybrať zo širokej škály políc, ktoré sú dnes dostupné na trhu. Sklenená polica, ktorá sa ľahko udržiava, je jednou z najobľúbenejších možností, pretože vyzerá skvele a ľahko sa čistí.