Zábava

Aké sú výhody kúpiť auto online?

Plusy:

  • Svoje auto môžete získať skôr, ako keby ste šli k predajcovi.
  • Nemusíte riešiť vysoké ceny predajcov alebo dlhé čakacie doby.
  • Online objednávanie automobilov je jednoduché, pretože existuje veľa stránok, kde to môžete urobiť ľahko.
  • S online objednávaním automobilov nie sú spojené žiadne skryté poplatky.
  • Autá dorazia rýchlejšie, ako keď pochádzajú od predajcu.

Nevýhody:

S online kúpou auta sú spojené určité nevýhody. Možno nedostanete presný model, ktorý chcete. Niektoré z nich môžu byť dokonca nebezpečné alebo nespoľahlivé.

Carvana, ktorú vlastní spoločnosť Zipcar, nedávno oznámila, že od budúceho mesiaca začne s predajom svojich vlastných automobilov. Spoločnosť tvrdí, že plánuje predávať vozidlá prostredníctvom svojich webových stránok a mobilných aplikácií.

Zipcar, ktorý bol založený v roku 1999, získal minulý rok spoločnosť Avis Budget Group Inc., jednotka spoločnosti Avis Rent-A-Car Company, Inc. (NYSE: ARCA). Podľa časopisu Forbes dosiahol Zipcar v minulom roku tržby vo výške 1 miliardy dolárov. Spoločnosť v súčasnosti prevádzkuje 651 pobočiek po celom svete.

„Sme nadšení, že môžeme našim zákazníkom ponúknuť prístup k ich inventáru vozidiel z jedného miesta,“ hovorí hovorkyňa spoločnosti Julia Palmer. Hovorí, že zákazníci si môžu kúpiť Zipcar alebo odporúčané vozidlo na webe alebo prostredníctvom svojej mobilnej aplikácie.

Kupujúcim sa zobrazia obrázky a podrobnosti o rôznych modeloch spolu s informáciami o cenách a zľavách. Potom si môžu vybrať požadovaný model a rezervovať si ho online alebo prostredníctvom aplikácie. Môžu si ich tiež vyzdvihnúť na vyhradenom mieste v mieste určenia alebo nechať doručiť.

Keďže cena nových automobilov sa každoročne zvyšuje a kvalita niekedy klesá, má zmysel kúpiť si radšej ojazdené auto. Ľudia uprednostňujú nákup automobilov online, pretože môžu nájsť lepšie ponuky a ušetriť peniaze.

V súčasnom ekonomickom prostredí, kde sa väčšina ľudí obáva o ceny, náklady a hodnotu, má zmysel kúpiť si kvalitné ojazdené vozidlo iba online. Môžu poskytnúť nižšie náklady na dopravu a zároveň poskytnúť rovnaké výhody vlastníctva.

Prečo kupovať ojazdené autá?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo je kúpa ojazdeného vozidla oveľa príťažlivejšia ako návšteva autorizovaného servisu a kúpa nového. Prvým dôvodom je, že ojazdené autá sú oveľa lacnejšie ako nové. Podľa toho, čo hľadáte, sa cena môže znížiť o desiatky tisíc dolárov. Ak hľadáte napríklad luxusné auto ako Mercedes Benz, môžete ušetriť dostatok peňazí na kúpu pekného domu v luxusnej komunite.

Druhým dôvodom je, že sa vyhnete odpisom, ktoré sa stane s autom v okamihu, keď opustí pozemok. Auto stratí až 20% svojej hodnoty v okamihu, keď je vytlačené z predajne. To znamená, že v konečnom dôsledku ihneď zaplatíte časť nákladov na toto úplne nové auto. Okrem toho sa bude naďalej odpisovať, kým nebude mať tak malú hodnotu, že sa už neoplatí jazdiť. Ojazdené vozidlo si budete môcť kúpiť za oveľa menej a stále z neho budete mať úplne rovnaký pôžitok a využitie.

Po tretie, pretože kupujete ojazdené auto, máte oveľa väčšiu flexibilitu v značke a modeli, ktoré si môžete kúpiť. Pri kúpe ojazdeného vozidla máte k dispozícii doslova tisíce možností. Môžete si vybrať model a možnosti, ktoré vyhovujú vášmu vkusu a rozpočtu. Môžete si vybrať zo širokej ponuky značiek a modelov. Môžete si zaobstarať vozidlo, ktoré je ideálne pre vaše potreby, bez toho, aby ste museli platiť za funkcie, ktoré nikdy nebudete používať.

Ďalšou skvelou vecou pri kúpe ojazdeného automobilu je, že môžete ušetriť ešte viac peňazí tým, že si kúpite auto, ktoré bolo certifikované ako ojazdené (CPO). Tieto vozidlá boli skontrolované a opravené autorizovaným mechanikom. Všetky problémy s vozidlom boli opravené pred uvedením do predaja. Táto certifikácia vám umožňuje kúpiť si auto s istotou s vedomím, že profesionál dostal čisté zdravie.

Nakoniec môžete ojazdené vozidlo získať ešte lepšiu cenu, ak si kúpite vozidlo, ktoré je mimo stavu. Ľahko nájdete skvelé ponuky vozidiel na miestach ako Arizona alebo Texas, ktoré tam jazdili ľudia z Oregonu. Mimoriadne obchodné zastúpenia a súkromné ​​subjekty majú často oveľa nižšie režijné náklady a ceny ako miestne podniky.

Kde kúpiť ojazdené auto

Keď začnete hľadať ojazdené vozidlo, máte k dispozícii veľa možností. Môžete si kúpiť jeden od miestneho alebo online predajcu alebo od súkromného predajcu. Každá z týchto potenciálnych možností má svoje výhody a nevýhody.

Keď kupujete od autorizovaného predajcu, budete mať prístup k väčšiemu výberu vozidiel. Mnoho predajcov má veľa automobilov, SUV a nákladných automobilov. Na základe funkcií, ceny a záručných informácií si môžete nájsť čas a vybrať si presne to, čo chcete. Môžete si s istotou kúpiť, že vozidlo bolo skontrolované a je v dobrom prevádzkovom stave. S autorizovaným vozidlom sa nemusíte obávať skrytého poškodenia alebo mechanických problémov.