ako na to?

Aké sú výhody cestovanie s deťmi?

Vďaka cestovaniu s deťmi sa im v škole bude lepšie. Štúdie preukázali, že cestovanie uľahčuje rodičom pohyb po meste a pomáha udržiavať rodinu v spojení. Rodičia si môžu zostať bližšie pri práci, takže nemusia predčasne odchádzať z práce alebo vynechávať prestávky na obed, čo by mohlo viesť k absencii v škole. Cestovanie s deťmi môže pomôcť znížiť stres a zlepšiť vzťahy medzi rodičmi a ich deťmi.

Deti, ktoré cestujú so svojimi rodičmi, majú zvyčajne lepšie akademické výsledky ako tie, ktoré necestujú. Pri komunikácii s inými rodinami sa učia nové veci. Ak dieťa cestuje samo, nemusí si vôbec vybudovať priateľstvo, pretože málo komunikuje s ostatnými. Spoločné cestovanie umožňuje deťom vytvárať putá, ktoré vydržia celý život a poskytujú príležitosti na celoživotné vzdelávanie.

U rodičov, ktorí cestujú so svojimi deťmi, je menej pravdepodobné, že budú mať problémy s opitými vodičmi. Matky s väčšou pravdepodobnosťou šoférujú, keď sú unavené alebo roztržité. Otcovia s väčšou pravdepodobnosťou pijú alkohol, ak sa cítia vystresovaní. Schopnosť rodiča sústrediť sa na vedenie vozidla klesá po nadmernom pití alkoholu. Keď matka riadi svoje malé dieťa, menej sa zameriava na cestu a viac sa stará o to, aby udržala vzhľad pre zvyšok rodiny. To všetko výrazne zvyšuje riziko nehody.

Tipy na uľahčenie cestovania s vašimi deťmi

Pre rodičov, pre ktorých je ťažké cestovať s malými deťmi, tu je niekoľko rád, ktoré im to môžu uľahčiť.

Rodičia by mali vždy udržiavať svoje autosedačky v skvelom stave, aby zabezpečili, že ich deti budú počas nárazu v bezpečí. Poťah autosedačky môže zabrániť navlhnutiu alebo prílišnému zahriatiu sedačky od slnka a zaistiť tak pohodlie dieťaťa pri dlhých výletoch. Najlepšie je udržiavať poťahy čisté pravidelným umývaním.

Rodičia by mali pri cestovaní s dieťaťom vždy využívať medzipristátia, pretože to každému dáva príležitosť na odpočinok a relaxáciu. Ak máte pred sebou dlhú jazdu, zdriemnite si alebo prineste dieťaťu vankúš, aby mu mohlo položiť hlavičku. Cestou sa zastavte v parkoch, aby mali vaše deti možnosť pobehovať a hrať sa.

Rodičia si tiež môžu do telefónu stiahnuť aplikáciu, ktorá im poskytne informácie o čerpacích staniciach a odpočívadlách v oblastiach, cez ktoré budú cestovať. Je dobré mať plnú nádrž na benzín vždy, keď môžete, pretože nikdy neviete, kedy môže dôjsť k núdzovej situácii a potrebujete rýchlo natankovať.

Nezabudnite si vziať dostatok jedla a pitia pre všetkých vo svojej rodine, aj keď si nemyslíte, že to budete potrebovať. Ak uviaznete v premávke alebo budete mať núdzovú situáciu, budete radi, že ste si toho priniesli viac než dosť.

Ak plánujete prenocovať mimo domova, vezmite svojim deťom oblečenie navyše pre prípad, že by boli namočené v daždi alebo ak dôjde k úrazu. Deti sa s väčšou pravdepodobnosťou budú hrať vonku na dovolenke, čo môže viesť k nepredvídaným nehodám. Keď sa všetci vrátia do hotelovej izby, prinesenie ďalšej sady oblečenia môže zabrániť roztaveniu a slzám.

Uistite sa, že ste dieťaťu priniesli niekoľko hračiek na hranie na dlhších jazdách. Môžete sa tiež zastaviť v obchode s potravinami a vyzdvihnúť im čerstvé ovocie alebo zeleninu, pretože majú tendenciu byť mrzutí, keď majú hlad.

Nabíjačka do auta slúži na udržanie nabitia telefónu, tabletu alebo iného mobilného zariadenia počas cestovania. Nabíjačky do auta sú dostupné vo väčšine elektronických obchodov a uľahčujú vyhľadanie reštaurácií, hotelov a ďalších dôležitých pamiatok.

Ak plánujete počas cesty používať aplikáciu GPS alebo mapovanie, uistite sa, že sú všetky zariadenia pred odchodom úplne nabité. Nechcete, aby batéria vybila a nemali ste ju ako nabiť, pretože ste uprostred ničoho.

Ak je to možné, cestujte mimo špičiek, aby ste sa vyhli hustej premávke. Pravdepodobne sa dostanete do cieľa rýchlejšie a môže to pomôcť vašim deťom zostať dlhšie spať, pretože nebudú také nepokojné.

Hneď ako dorazíte do cieľa, nezabudnite každých pár hodín vystúpiť a prechádzať sa, aby ste dieťaťu pomohli dostať krútiace pruhy von. Dieťa sa niekedy môže pohybovať na svojom sedadle, pretože mu to nie je pohodlné, takže veľmi mu pomáha dostať ho na čerstvý vzduch.

Ak viete, že rovnaká trasa cestuje iná rodina, pokúste sa držať pohromade, aby ste mohli navzájom dohliadať na svoje deti. Pomáha tiež vymeniť telefónne čísla v prípade, že sa niekto stratí alebo oddelí od skupiny.

Ak plánujete výlet, prineste svojmu dieťaťu hračku, ktorá má sentimentálnu hodnotu. Ak je to niečo, čo ešte nevideli, je pravdepodobnejšie, že sa s tým skôr pohrajú, ako by to mali hodiť na zem a odísť preč.

Vezmite pre dieťa náhradnú súpravu oblečenia pre prípad úrazu. Nikdy neviete, kedy sa to môže stať, a uviaznuť uprostred ničoho so znečisteným a páchnucim dieťaťom nie je žiadna zábava.

Ak plánujete jazdu v noci, nezabudnite každé dve hodiny zastaviť, aby ste každému poskytli prestávku. Nielenže pomáhate predchádzať di