ako na to?

Aké sú najlepšie svetlá pre moju kúpeľňu?

Nasledujú niektoré z najlepších svietidiel pre vašu kúpeľňu. Tieto svetlá vám pri používaní poskytnú správnu atmosféru. Možno budete musieť zvoliť medzi týmito rôznymi typmi svetiel. Existuje veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú váš výber v svietidlách. Niektoré z nich zahŕňajú; cena, veľkosť, typ, teplota farby a ďalšie. Ak máte akékoľvek otázky alebo obavy týkajúce sa výberu najlepšieho svietidla pre vašu kúpeľňu, neváhajte nás kontaktovať na našej zákazníckej linke.

Žiarovky CFL

Žiarovky CFL sú energeticky účinné a poskytujú dlhú životnosť. Dodávajú sa v rôznych farbách a veľkostiach tak, aby sa hodili do všetkých miestností vášho domu. Sú veľmi populárne, pretože na svoju prevádzku nepotrebujú elektrinu a ich životnosť vydrží až 50-krát dlhšie ako žiarovky.

Žiarivky

Žiarivky produkujú svetlo bez tepla. Vydržia oveľa dlhšie ako iné druhy osvetlenia a ponúkajú širokú škálu farieb. Ľahko sa tiež inštalujú a udržiavajú, takže sú ideálne pre tých, ktorí nechcú tráviť čas zapojením elektrického systému v domácnosti. Žiarivky sú k dispozícii v rôznych príkonoch, aby mohli dobre fungovať vo všetkých miestnostiach vášho domu.

LED žiarovky

LED žiarovky sú najobľúbenejšie, pretože sú dosť dostupné a dostupné v rôznych veľkostiach a tvaroch. Sú k dispozícii v mnohých farbách a je možné ich použiť v dekoratívnom osvetlení aj na všeobecné osvetlenie. Ponúkajú oveľa kvalitnejšie osvetlenie, nevyžadujú žiadnu údržbu a vydržia až 25-krát dlhšie ako iné druhy osvetlenia.

Halogénové žiarovky

Je známe, že halogénové žiarovky vydržia dlhšie ako žiarovky. Poskytujú jasné svetlo a sú dodávané v mnohých veľkostiach a tvaroch, aby vyhovovali všetkým svietidlám alebo svietidlám, ktoré do nich vkladáte. Tieto svetlá sú energeticky účinné a sú k dispozícii v rôznych štýloch a farbách.

Žiarovky

Žiarovka je tradičná žiarovka, ktorú vidíte v domácnostiach a kanceláriách po celej krajine. Sú cenovo najdostupnejšie a nájdete ich takmer v každom obchode alebo online. Tieto žiarovky sú ľahko dostupné a dajú sa ľahko kúpiť v mnohých rôznych tvaroch, veľkostiach a svetelnosti. Jedinou nevýhodou je, že nevydržia veľmi dlho (zvyčajne okolo 1 000 hodín).

Koľko svetla potrebujem?

Osvetlenie nie je len o zviditeľňovaní vecí, ale aj o vytváraní správnej nálady. Kúpeľňa môže byť jednou z miestností v dome, kde chcete mať veci čo najjasnejšie. Platí to najmä pokiaľ ide o zrkadlo, ktoré budete používať. Vy a vaša rodina by ste mali byť schopní všetko jasne vidieť v zrkadle. Možno budete musieť nastaviť svetlo rôznymi spôsobmi podľa toho, čo chcete v miestnosti robiť.

Jasné svetlo nie je potrebné pre každého a niektorí ľudia radšej relaxujú v slabo osvetlenej miestnosti. V kúpeľni môžete stále čítať bez problémov, ak máte na stránke správne množstvo svetla. Ak chcete znížiť svetlo v miestnosti, použite žiarovku s nižším príkonom. Väčšina ľudí nemá problém s používaním kúpeľne v slabo osvetlenej miestnosti, pokiaľ je dostatok svetla na ľahký prechod.

Možno budete musieť rozmiestniť po miestnosti svetlá podľa toho, aká je veľká. Okolo zrkadla môžete umiestniť niekoľko svetiel, aby ste zaistili, že budete jasne vidieť všetko, čo sa týka vlasov alebo líčenia. Tiež by ste chceli zvážiť osvetlenie pre ľudí, ktorí majú problémy s očami a možno nevidia dobre ani pri zapnutých svetlách. To vážne znepokojuje starších ľudí, ktorí môžu mať problémy so zrakom.

Príliš veľa alebo príliš málo osvetlenia môže spôsobiť problémy, takže sa musíte ubezpečiť, že je všetko dobre osvetlené bez toho, aby bolo príliš jasné. Možno budete musieť hovoriť s elektrikárom, aby ste určili, kam umiestniť svetlá a koľko ich budete musieť nainštalovať.

Pokiaľ ide o osvetlenie v kúpeľni, musíte myslieť aj na bezpečnosť. Kúpeľne môžu byť miestom, kde často dochádza k pádom. Malo by byť dostatočné osvetlenie, aby ste videli, kam šliapete, a aby ste sa mohli ľahko pohybovať po miestnosti. Tiež sa chcete vyhnúť osvetleniu, ktoré môže spôsobiť oslnenie a sťažiť jeho videnie. Pretože väčšina kúpeľní má veľa zrkadiel, nebude to problém, stále však chcete byť opatrní.

Niektorí uvažujú o výmene tradičných žiaroviek za žiarovky nízkeho napätia. Môžu pôsobiť príjemným náladovým osvetlením, ale pri inštalácii zvyčajne vyžadujú odbornú pomoc. Existujú aj niektoré nízkonapäťové svetlá, ktoré sa inštalujú oveľa jednoduchšie, stále však budete musieť najať elektrikára alebo mať aspoň základné znalosti o elektroinštalácii.

Osvetlenie, ktoré je zapnuté, môže byť tiež dobrým nápadom do kúpeľne, pretože tam nebude nikto veľmi dlho. Môžete nastaviť osvetlenie, ktoré sa rozsvieti hodinu predtým, ako obvykle použijete kúpeľňu, a vypne sa krátko po vašom odchode. Takto získate dostatok svetla, aby ste sa ráno pripravili a umožnili vám to