ako na to?

Aké sú najlepšie rastliny do izby?

Toto sú niektoré z najobľúbenejších izbových rastlín na predaj online. Dodávajú sa vo všetkých tvaroch a veľkostiach, farbách a vzoroch a je ľahké sa o ne starať! Nájdete širokú škálu izbových rastlín s rôznymi druhmi listov. Niektoré majú stopky alebo korene; iní nie. Niektoré dorastajú až do výšky 20 stôp; iné dosahujú iba 4 stopy. Existuje dokonca jedna rastlina, ktorá vyzerá ako obrovský list! Všetky tieto odrody umožňujú výber zo stoviek izbových rastlín.

Najlepšie na kúpe vlastnej izbovej rastliny je, že si vyberiete druh rastliny a jej farbu. Môžete si dokonca objednať rastlinu na mieru, ak chcete niečo jedinečné. Ak hľadáte novú domácu dekoráciu, potom by mohla byť izbová rastlina práve to, čo potrebujete!

Tu sú niektoré z najobľúbenejších izbových rastlín:

Sasanka – krásny biely kvet s fialovými lístkami, táto rastlina sa často používa ako stredobod v domácnostiach, pretože je taká pekná. Rastie dobre v interiéri aj exteriéri, ale najradšej má jasné svetlo. Sasanky veľmi dobre tolerujú vlhkosť od suchej po vlhkú. Preferujú vlhké pôdne podmienky, čo znamená, že sa im najlepšie darí v kvetináči naplnenom okruhliakmi alebo pieskom.

Africká fialka – Táto nádherná rastlina je skvelá ako dekorácia kvôli svojim žiarivým fialovým okvetným lístkom a červeným pruhom. Najlepšie sa darí pri jasnom svetle, takže ak ho chcete umiestniť do tmavšej miestnosti, nezabudnite kvetinu raz za čas otočiť. Ak listy začnú žltnúť, africká fialová potrebuje viac svetla (nie však priame slnko). Tieto rastliny môžu prežiť iba vo vlhkých podmienkach, napríklad v kúpeľniach alebo kuchyniach.

Amorphophallus – Táto rastlina je tiež známa ako „Kvetina mŕtvoly“, pretože po kvitnutí vonia ako mŕtve telá, a preto je v priemysle izbových rastlín pomerne nová. Má vysoký (6 stôp), chudý rast a rastie vo vnútri špeciálnej nádoby, ktorá poskytuje správne množstvo tepla a vlhkosti. Keď táto rastlina zakvitne, vyzerá to ako z hororového filmu. Je to obrovská, opuchnutá spathe pokrytá pútavou farbou a vyžaruje silný zápach hnijúceho mäsa. Nerobte si však starosti: trvá to iba jeden deň! Ak máte dostatok odvahy vlastniť túto kvetinu, umiestnite ju niekam do exteriéru, aby sa po kvitnutí mohla voľne túlať.

Areková palma – krásna, vysoká izbová rastlina, ktorá vyžaduje veľa svetla. Je to dobrá voľba, ak chcete oživiť svoju obývačku alebo kanceláriu. Pretože rastie najlepšie na jasnom, priamom slnečnom svetle, nezabudnite črepník každých pár dní otáčať, aby ste zabezpečili rovnomerný rast. Uprednostňuje vlhké pôdne podmienky, aby listy nezačali padať. Ak spozorujete, že lístie začína ovísať, je to znamenie, že vaša dlaň areka vyžaduje menej vody.

Azalka – Azalky sú druhom kríkov, ktoré dobre rastú v kvetináčoch. Majú nádhernú ružovú a bielu farbu, čo z nich robí veľmi obľúbenú izbovú rastlinu. Ak chcete svoju kuchyňu rozjasniť nejakou farbou, potom by mohla byť dobrou voľbou azalka. Môžu tiež prežiť v tienistých oblastiach, čo z nich robí skvelú voľbu pre ľudí, ktorí si radšej nechávajú zatiahnuté záclony počas dňa.

Bromélia – Farebná rastlina, ktorá dokáže prežiť za zlých svetelných podmienok. Bromélie, ktoré sa ľahko pestujú a množia, sú skvelou voľbou, ak ste začiatočníkom v otázkach izbových rastlín. Sú to pomaly rastúce izbové rastliny, ktoré pri správnej starostlivosti vydržia roky a roky. Ak chcete svojim hosťom ukázať, že máte zelený palec, umiestnite túto rastlinu na miesto, kde môže voľne zobrazovať svoje nádherné farby.