ako na to?

Aké sú najlepšie farby interiéru?

Výber farieb interiéru možno rozdeliť do dvoch kategórií: exteriér a interiér. Medzi možnosti farieb interiéru patria nábytok, koberce, záclony, tapety, podlaha a ďalšie doplnky. Pre tieto položky existuje veľa rôznych druhov farieb a vzorov. Tieto možnosti umožňujú majiteľom domov prispôsobiť si svoje príbytky podľa svojho osobného vkusu alebo potrieb.

Všeobecne existujú tri základné typy interiérového dizajnu:

Tradičné Na vytvorenie vzhľadu tradičných domov sa použili tradičné spôsoby zdobenia, ako sú lišty a dvere. Moderné Aby sa zatraktívnili moderné domy, použili sa moderné techniky interiérového dizajnu. Trendy Trendy sa často vyrábajú v žiarivých farbách a vzoroch, vďaka ktorým vyniknú z davu. Súčasnosť Pre súčasné štýly sú charakteristické čisté línie a minimalistické zariadenie. Majú tendenciu zdôrazňovať použitie prírodných materiálov, ako je drevo, sklo a kov.

Výber správnej farby interiéru je jedným z najdôležitejších rozhodnutí, ktoré budete musieť urobiť, pokiaľ ide o vzhľad vášho domova. Ak chcete upútať viac pozornosti, potom by bol ideálny výber jedinečnej farebnej schémy. Ak však hľadáte niečo jednoduché a prehľadné, potom by vám mohla dobre vyhovovať voľba neutrálnej farebnej schémy.

Väčšina farieb interiéru spadá do jednej z troch farebných kategórií: teplá, studená a neutrálna.

Teplé farby

Medzi teplé farby patrí červená, oranžová a žltá. Tieto farby sú skvelé na vytvorenie útulnej atmosféry v miestnosti. Môžu byť tiež použité ako zvýrazňujúca farba na zvýšenie vizuálneho vzhľadu miestnosti. Teplejšie farby sú vynikajúce pre kuchyne, rodinné izby a obývacie izby. Môžu sa tak v miestnosti cítiť intímnejšie a pohodlnejšie.

Cool Colors

Chladné farby, ako napríklad modrá, zelená a fialová, vytvárajú upokojujúcu atmosféru. Sú ideálne pre spálne a kúpeľne. Môžu byť tiež použité pre veľké kuchyne, ak chcete, aby sa oblasť cítila pokojnejšia. Chladnejšie farby zvyknú miestnosť zdať väčšia, ako v skutočnosti sú.

Neutrálne farby

Medzi neutrálne farby patria biele, šedé, opálené a hnedé. Tieto farby je možné kombinovať s akoukoľvek inou farbou, aby sa vytvoril jedinečný vzhľad. Sú ideálne pre takmer každú izbu v dome, pretože nie sú v rozpore s ničím. Vďaka nim tiež vyzerajú miestnosti väčšie, ako v skutočnosti sú.

Existujú tri základné spôsoby, ako kombinovať a zladiť farby interiérových farieb. Prvá metóda sa nazýva farebná schéma triády. V tejto schéme vyberiete tri základné farby, ktoré sú od seba rovnomerne rozmiestnené na farebnom koliesku. Druhá schéma sa nazýva dvojkomplementárna schéma. V tejto metóde vyberiete dva páry doplnkových farieb (ako je opísané vyššie). Tretia metóda sa nazýva uhlová farebná schéma. Pri tejto metóde vyberiete hlavnú farbu a potom na farebnom koliesku vyberiete farby, ktoré sa nachádzajú v jej blízkosti.

Pred nanesením na steny sa vám páči, ako farby vyzerajú spolu. Farba môže byť veľmi subjektívna; to, čo vyzerá skvele pre jedného človeka, sa môže javiť iným hrozne. Mali by ste sa tiež ubezpečiť, že farby, ktoré ste vybrali, ladia so zvyškom nábytku a dekorácií v miestnosti.

Dlaždice sú veľmi časté v kuchyniach a kúpeľniach, ale fungujú tiež v takmer každej miestnosti v dome, pokiaľ sú udržiavané čisté. Vyrábajú sa v širokej škále farieb, vzorov a materiálov, ako je keramika, kameň, drevo a bridlica. Dlaždice sa ľahko čistia a sú tiež dosť odolné. Keď je však mokrý, môže sa stať dosť klzkým.

Drevené podlahy sú jedným z najobľúbenejších typov podláh. Sú veľmi odolné a môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ako je dub, bambus, javor a borovica. Po inštalácii ich môžete ľahko vyčistiť jednoduchým zametaním alebo vysávaním. Nie sú však bez problémov. Napríklad môžu byť trochu zdĺhavé pri udržiavaní čistoty (valčekové kefy často zanechávajú viditeľné pruhy), časom stmavnú a sú náchylné na poškriabanie a prehĺbenie.

Laminátové podlahy sa skladajú z niekoľkých vrstiev dreva, papiera, plastov a iných materiálov, ktoré sú všetky stlačené pomocou tepla a tlaku. Ľahko sa čistia a udržiavajú, hoci nie sú také odolné ako podlahy z tvrdého dreva. Tiež sa veľmi ťažko opravujú.

Keramické dlaždice sú zložené z niekoľkých druhov minerálov, ako napríklad hlina, kremeň a živce, ktoré sa všetky pečú pri vysokých teplotách, až kým sa spoja. Vyrábajú sa v širokej škále farieb a štýlov. Môžu byť dosť nákladné, ale sú veľmi odolné. Najväčšou nevýhodou keramických dlaždíc je to, že nie je mäkká ani pohodlná chôdza.

Vinylové dlaždice sú vyrobené zo syntetickej živice, ktorá je roztavená a vstrekovaná cez formu, aby sa vytvoril požadovaný tvar. Prichádzajú v takmer akejkoľvek farbe alebo dizajne a sú lacné. Pri ich inštalácii však môžete mať problémy, pretože nie vždy dobre držia povrchy (obzvlášť problematické pri inštalácii v kúpeľni). Tiež nie sú také du