ako na to?

Aké kvety darovať na deň matiek?

Nasledujú niektoré z najkrajších kvetov, ktoré symbolizujú materstvo a symboliku materstva. Tieto kvety majú zvláštny význam, pretože predstavujú matky a ich lásku k deťom. Niektoré z týchto kvetov sú veľmi vzácne, iné sú však dostupné po celom svete. Možno ich neuvidíte v miestnom záhradnom centre alebo dokonca vo svojom okolí, ale je pravdepodobné, že keď sa dostatočne pozriete, také nájdete!

  1. Zvončeky: Symbol šťastia a radosti

Zvončeky patria medzi najobľúbenejšie kvety na Deň matiek, ale sú tiež veľmi pekné! Dodávajú sa v mnohých farbách vrátane ružovej, fialovej, bielej a žltej. Pochádzajú z Európy a Ázie. Rastú divoko v celej Severnej Amerike, od Kanady po Mexiko. Keď sa pestujú v interiéroch, vytvárajú krásne izbové rastliny.

  1. Sedmokráska: Symbol lásky a náklonnosti

Kvety sedmokrásky sú známe svojou sladkou vôňou a dlhým obdobím kvitnutia. Pochádzajú z Afriky, Ázie, Austrálie a Nového Zélandu. Kvety sedmokrásky sa používajú aj v parfumoch a kozmetike. Kvitnú na jar, v lete a na jeseň.

  1. Púpava: Symbol materskej lásky

Púpavu ste už pravdepodobne videli, sú jednou z prvých kvetín, o ktorých sa deti učia na základnej škole. Okrem obľúbeného detského kvetu sa z púpavy niekedy vyrába aj víno a med. Púpavy kvitnú na jar a v lete. Rastú po celej Severnej Amerike.

  1. Nezabudni: Symbol lásky

Kvetina Forget-Me-Not je pôvodom z Európy, ale divoko rastie aj v niektorých častiach USA. Má veľmi sladkú vôňu a kvitne na jar. Z tejto kvetiny sa tiež vyrába víno, likéry a čaje. Názov tejto kvetiny pochádza z veľmi starej básne o nešťastnej láske.

  1. Pansy: Symbol priateľstva

Macešky sú populárne záhradné kvety, prichádzajú v najrôznejších jasných farbách a majú dlhé obdobie kvitnutia. Macešky pochádzajú z Európy, ale divoko rastú aj v častiach Severnej Ameriky. Sú obľúbenými medzi deťmi, ktoré si ich radi vyberajú.

  1. Ruža: Symbol vášne a lásky

Aký zoznam kvetinových významov by bol úplný bez ruže? Ruže sú nielen krásne, majú tiež bohatú históriu a ľudia si ich spájajú so všetkým od romantiky po náboženstvo. Existujú stovky rôznych odrôd ruží, ktoré kvitnú na jar, v lete a na jeseň. Rastú po celom svete.