ako na to?

Aké je najlepšie náčinie pre vašej záhradu?

Polievačka: Polievačka je jedným z najužitočnejších záhradníckych nástrojov. Používajú sa veľmi ľahko a šetria vodu, ktorá sa vyčerpá počas vegetačného obdobia. Môžete ju ľahko naplniť čerstvou vodou z potoka alebo studne. Ak nemáte žiadny zdroj pitnej vody, nemusíte sa obávať, že vaše rastliny odumrú kvôli nedostatku vlhkosti.

Zvlhčovač pôdy: Staromódny zvlhčovač pôdy je veľmi užitočný pri udržiavaní zdravia vašej záhrady. Pomáha udržiavať pôdu rovnomerne vlhkú po celý rok. Tiež udržuje pôdu občas rovnomerne vlhkú. Účinkuje tak, že absorbuje prebytočnú vodu a podľa potreby ju postupne uvoľňuje. Tieto zariadenia sú vyrobené z prírodných materiálov, ako je hlina, piesok, zvyšky trávy atď., Takže na ich spustenie nie je potrebná elektrina ani batérie.

Kompostér: Kompostér je ďalší dobrý spôsob, ako udržať zdravie vašej záhrady. Môže byť použitý na rôzne účely, ako je hnojenie, ničenie škodcov, mulčovanie a mnoho ďalších vecí. Existujú rôzne druhy košov v rôznych veľkostiach a tvaroch, ktoré vyhovejú všetkým požiadavkám. Niektoré kompostovacie koše sú dokonca vybavené vstavanými viečkami, ktoré pevne utesňujú, aby sa zabránilo vniknutiu škodcov do vnútra.

Vyvýšené postele: Ak sa ťažko pohybujete okolo, potom sú vyvýšené postele pre vás dokonalým riešením. Sú skvelé pre ľudí s problémami s chrbtom alebo kĺbmi, pretože im môžu uľahčiť prácu na záhrade. Udržuje vás v kolenách a pomáha eliminovať záťaž na chrbát, nohy a chodidlá.

Pôdny tester: Pôdny tester je užitočný nástroj na meranie pH vašej pôdy. Správna úroveň výživných látok vo vašej záhrade je nesmierne dôležitá pre dosiahnutie dobrých výsledkov pri pestovaní vlastnej zeleniny a ovocia. Nesprávna úroveň výživných látok môže viesť k najrôznejším problémom, ako je nedostatočné hnojenie alebo nadmerné hnojenie, sucho a mnoho ďalších problémov. Pôdny tester je jednoduchý a lacný spôsob, ako skontrolovať, či vaša pôda nevykazuje tieto problémy skôr, ako sa stanú závažným problémom.

Rukavice: Vaše ruky sú pre vás veľmi dôležité, tak prečo sa o ne nestarať, keď pracujete v záhrade? Kvalitné rukavice môžu pomôcť zabrániť pľuzgierom, mozoľom a porezaniu. Niektoré majú dokonca dodatočnú výplň pre väčšiu ochranu. Môžete získať pár za strednú cenu alebo skutočne luxusný pár, ktorý je špeciálne navrhnutý pre ľudí, ktorí vykonávajú veľa ručných prác, napríklad tesári alebo mechanici.

Hladidlo: Hladidlo je malé ručné náradie, ktoré sa používa na výsadbu semien, žiaroviek, rastlín a iných druhov prípravy záhradného záhonu. Je to veľmi užitočné, keď potrebujete kopať malé diery alebo sa pohybovať po existujúcich rastlinách, ktoré chcete premiestniť.

Hadicová tryska: Mnoho ľudí na to nemyslí, ale jednoduchá tryska na vašu hadicu vám môže ušetriť veľa času a úsilia. Ak hadicu používate na zalievanie rastlín, môžete pomocou trysky distribuovať jemný rovnomerný postrek vody na vrchol rastlín alebo ju môžete použiť na silný prúd vody priamo do pôdy. To pomáha uvoľniť pôdu a uľahčiť rast koreňov rastlín.

Hadica: Každý záhradník potrebuje hadicu z rôznych dôvodov. Môžete ho použiť na zavlažovanie, hnojenie, umývanie auta, napĺňanie vtáčích kúpeľov a mnoho ďalších použití. Čím je hadica dlhšia, tým je pružnejšia, čo uľahčuje jej používanie. Takže ak máte izbu, zaobstarajte si izbu, ktorá je dlhá najmenej 25 stôp.

Tieto nástroje môžete použiť v kombinácii na vykonávanie väčšiny úloh, ktoré musíte okolo záhrady robiť. Ak začnete s pevným základom, ako je dobrá pôda, a položíte dobrý základ pre svoje rastliny, napríklad pomocou hnojív, nemali by ste mať príliš veľa problémov so škodcami alebo chorobami. Trochu času a úsilia vám teraz môže ušetriť veľa bolesti hlavy a bolesti srdca.


k ste začínajúcim záhradníkom, najlepšie urobíte, keď začnete s malými krokmi. Získajte malý pozemok a niekoľko rastlín, aby ste mali nohy mokré. Akonáhle sa dostanete na kĺb, môžete prejsť na niečo trochu náročnejšie.
Väčšinu náradia, ktoré potrebujete pre záhradníctvo, nájdete v miestnom obchode s domácimi potrebami alebo v obchode so škatuľami. Nie sú príliš drahé, ale je lepšie kupovať tie kvalitnejšie, pretože vydržia dlhšie. Lacné sa zvyknú lámať.

Ak potrebujete malú pôžičku na zakúpenie svojho náradia, môžete ísť do banky a získať pôžičku. Banka vám vydá úver na určitú sumu, ktorú musíte v určitej lehote splatiť. Čím vyššia je výška vašej pôžičky a čím dlhšie jej splácanie trváte, tým viac vás to bude stáť úroky.