ako na to?

Aké bylinky vsádzať doma?

Pestovanie byliniek v interiéroch nie je ťažké. Vyžaduje si to však určité úsilie a čas. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť, ale najlepší spôsob je prostredníctvom súpravy. Kvalitná súprava vám poskytne všetko, čo potrebujete na založenie vlastnej bylinkovej záhrady v interiéri, a ušetrí pri tom peniaze.

Môžete si vybrať z rôznych druhov súprav. Niektoré majú všetko, čo potrebujete, aby ste mohli hneď začať; ďalšie zahŕňajú doplnky, ako sú semená alebo hnojivo. Všetky súpravy obsahujú pokyny a podrobné pokyny, ktoré umožňujú ľahšie vykonávanie ako pri iných metódach. Dodávajú sa tiež v rôznych veľkostiach, od malých (približne vo veľkosti škatule od topánok) až po veľké (vo veľkosti malej chladničky).

K dispozícii je veľa rôznych druhov súprav. Niektoré obsahujú iba bylinky, iné iba kvety a niektoré dokonca aj oboje. Ak chcete pestovať rastliny ako paradajky alebo zemiaky, pravdepodobne si budete musieť kúpiť súpravu obsahujúcu tieto položky. Ak hľadáte niečo konkrétne, môžete si kúpiť aj jednotlivé rastliny.

Väčšina súprav obsahuje semená, ktoré rýchlo klíčia a poskytujú rýchle výsledky rastu. Ak sa vám nechce čakať, až semená dorastú, môžete si namiesto toho vždy kúpiť rastliny. Pamätajte, že rastliny si vyžadujú viac pozornosti ako semená, takže ak ste začiatočník, mali by ste začať so semenami.

Čo je dobrá bylina na pestovanie?

Existuje veľa bylín, z ktorých si môžete vybrať. Byliny sú vynikajúce na varenie a zdraviu prospešné. Najlepšie bylinky, ktoré sa dajú pestovať, sú tie, ktoré vám chutia najlepšie alebo o ktoré sa zaujímate najviac. Medzi najlepšie bylinky, ktoré sa dajú pestovať v interiéroch, patria bazalka, pažítka, mäta, rozmarín a tymián. Medzi ďalšie populárne bylinky patrí kôpor, estragón, šalvia a oregano.

Mnoho ľudí miluje varenie s týmito bylinkami, pretože dodávajú jedlu jedinečnú chuť a arómu. Majú tiež veľké zdravotné výhody a môžu vylepšiť chuť inak nevýrazných jedál. Byliny sa tiež ľahko pestujú, takže sa nemusíte báť, ak nemáte zelený palec. Postupujte podľa pokynov dodaných s vašou súpravou a za chvíľu budete rásť ako profesionál.

Niektoré bylinky sa dajú pestovať v interiéroch aj exteriéroch. Medzi bežné byliny, ktoré patria do tejto kategórie, patrí bazalka, kôpor, rozmarín a tymián. Všetky tieto bylinky majú sladkú vôňu a môžu oživiť každé jedlo. Mnoho kuchárov rád chová po ruke rôzne bylinky, najmä také, ktoré sa dajú použiť na varenie rýb alebo iných jedál z morských plodov. Bylinkové záhrady si teraz môžete kúpiť dokonca online, takže môžete svoje obľúbené bylinky pestovať spoločne.

Aké sú rôzne typy bylinkových záhradných súprav?

Bylinkové záhradné súpravy majú širokú škálu veľkostí a typov. Na záhradnej terase si môžete kúpiť malé kvetináče pre svoju kuchynskú linku alebo veľké kvetináče vonku. K dispozícii sú tiež stredne veľké jednotky, ktoré sedia na policiach alebo stolových doskách. Môžu byť dekoratívne aj funkčné. Môžete si tiež zaobstarať závesné kvetináče na pestovanie byliniek na verande alebo balkóne. Existujú dokonca aj špeciálne jednotky určené na uchovanie čajových svetiel pre romantické odvolanie.

Okrem veľkosti sú rôzne modely bylinkových záhradných súprav veľmi malé. Všetky majú rovnaké komponenty, ako napríklad podnos, pôdne pelety, semená alebo rastliny a niekedy aj záhradnícke náradie. Rôzne veľkosti slúžia skutočne len na osobné preferencie. Ak pestujete bylinky hlavne na varenie, urobí to malý kvetináč na vašej kuchynskej linke. Ak chcete vypestovať dostatok bylín na vyplnenie celého vášho dvora, budete si musieť kúpiť veľkú kvetináč.

Čo potrebujem vedieť pred pestovaním bylín?

Aj keď sa veľa bylín pestuje veľmi ľahko, je treba vedieť niekoľko vecí, skôr ako začnete. Najskôr sa uistite, že si vyberáte bylinu vhodnú pre vaše podnebie. Niektoré rastliny rastú lepšie v chladnom a vlhkom podnebí, zatiaľ čo iným sa darí v horúčavách. Budete tiež potrebovať vedieť o množstve slnečného žiarenia, ktoré získa rastlina, ktorú chcete pestovať. V závislosti na tom, kde žijete a ročnom období, nemusíte mať dostatok slnečného žiarenia na to, aby bylinky správne rástli.

Budete tiež potrebovať vedieť, koľko pozornosti si rôzne bylinky vyžadujú. Zatiaľ čo niektoré rastliny dokážu prosperovať aj pri malom osvetlení alebo vode, iným je potrebné venovať trochu viac pozornosti. Ak nechcete, aby ste svoje rastliny polievali každý deň, mali by ste sa držať tých menej náročných. To isté platí pre osvetlenie.

Prečo by som si mal kúpiť bylinkovú záhradnú súpravu?

Existuje veľa dôvodov, prečo je nákup bylinkovej záhradnej súpravy dobrý nápad. Najskôr tieto súpravy poskytujú všetko, čo potrebujete, aby ste mohli okamžite začať. Nie je potrebné tráviť hodiny prehliadaním záhradníckych kníh, aby ste zistili, ako niečo vypestovať. Stačí kúpiť súpravu, doliať vodu a ste pripravení.

Väčšina z týchto súprav má aj rastúce pokyny. To eliminuje potrebu hľadať informácie online. Postupujte podľa pokynov a v žiadnom okamihu nebudete rásť ako profesionál.

Tieto súpravy sú tiež vynikajúce, ak žijete v mestskom byte. Namiesto dvora si môžete čerstvé bylinky vypestovať priamo na svojej kuchynskej linke. Takto budete mať vždy čerstvé bylinky o