ako na to?

Aké auto kúpiť vášmu teenagerovi?

Najdôležitejšie je zaobstarať si správne auto pre svoje dospievajúce dieťa. Musíte sa rozhodnúť, ktorý z nich je pre neho najvhodnejší. Existuje veľa faktorov, ktoré vedú k výberu správneho auta pre vášho dospievajúceho syna alebo dcéru. Tu je niekoľko vecí, ktoré musíte brať do úvahy pri kúpe vozidla:

1) Vek – V akom veku chcete, aby vaše dieťa (deti) šoférovalo?

2) Vodičské skúsenosti – Ako sú skúsení? Majú vôbec nejaké vodičské skúsenosti? Stáva sa im za volantom nejaká nehoda?

3) Ceny plynu – Stojí to príliš veľa na to, aby si natankovali palivovú nádrž predtým, ako vyrazia prvýkrát? Je drahé riadiť ich auto, keď starnú? Ak je to tak, bude to neskôr ešte dostupné, keď jazdíte autom, ktoré stojí menej ako to, čo ste platili za benzín?

4) Poistné sadzby – Zvýšia sa poistné sadzby, ak si kúpia nové auto? Majú k dispozícii ďalšie možnosti, ktoré od nich nemusia vyžadovať, aby uplatňovali politiku úplného pokrytia?

5) Náklady na údržbu – Môžu si dovoliť udržiavať svoje auto v prevádzke správne? Ako často sa o to musia starať?

6) Cenové rozpätie – Máte nasporených dosť peňazí, aby ste sa nemuseli obávať platenia účtov za opravu auta po ceste?

7) Model automobilu – Ktorý model automobilu chcete pre svoje dospievajúce dieťa?

8) Farba – Aká farba by sa im najviac hodila?

9) Príslušenstvo – Potrebujú špeciálnu funkciu (GPS, DVD prehrávače atď.)?

10) Predĺžené záruky – Chcete minúť peniaze za predĺženú záruku?

Všetky tieto veci by ste mali vziať do úvahy pred konečným rozhodnutím. Musíte byť tiež realisti, pokiaľ ide o to, aké budú jazdné podmienky pre vaše deti. Ak žijú v oblasti s hustou premávkou alebo v kopcoch a zákrutách, môžete zvážiť auto s lepšími brzdami a dobre ovládateľné. To isté platí, ak je v zimných mesiacoch dostatok snehu.

Okrem toho by ste mali skontrolovať zákony vo vašom štáte, pokiaľ ide o to, koľko rokov musí mať dieťa, kým môže viesť vozidlo. Ak ste rodič, vašou zodpovednosťou je tiež zabezpečiť, aby vaše deti boli počas jazdy v bezpečí. Tieto pravidlá sú zavedené z nejakého dôvodu.

Článok Tipy na kúpu tínedžera je teraz hotový! Teraz by ste sa mali cítiť istejšie pri výbere správneho vozidla pre svojho syna alebo dcéru. Pred konečným rozhodnutím si nezabudnite všetko dobre premyslieť.

Môže si 17-ročný človek kúpiť auto od autorizovaného predajcu?

Ako rodič máte vždy posledné slovo v tom, čo vaše deti môžu alebo nemôžu robiť. Platí to najmä vtedy, ak stále platíte väčšinu ich výdavkov. Ak máte pocit, že stále platíte príliš veľa, čo sa týka poistných sadzieb alebo výplatných šekov vašich detí každý mesiac, možno budete chcieť zmeniť názor. Sedemnásťročný človek legálne nemôže kúpiť úplne nové auto od autorizovaného predajcu, pokiaľ nemá povolenie od svojich rodičov.

Výhody nákupu použitých?

Väčšina tínedžerov sa vždy snaží ušetriť peniaze. Ak ste rodič, mali by ste to už vedieť. Pokiaľ ide o kúpu ojazdeného automobilu, väčšina ľudí si vyberie túto možnosť namiesto úplne nového. Sú lacnejšie a stále celkovo v dobrom stave. Váš syn alebo dcéra budú môcť riadiť vozidlo niekoľko rokov bez potreby opráv.

Väčšina dospievajúcich nezarába toľko peňazí, ako si myslíte. Aj keď pracujú na čiastočný úväzok v Target alebo v nejakom inom obchodnom dome, pravdepodobne nestačí, ak si u predajcu kúpite úplne nové auto. Ak niekedy potrebujú zarobiť nejaké peniaze navyše, stačí pokosiť trávnik alebo urobiť drobné práce pre susedov. Jediné výdavky, ktoré vychádzajú z ich vlastného vrecka, je benzín, ktorý nie je až tak veľa.

Nevýhody nákupu použité?

Pri kúpe ojazdených automobilov existujú určité nevýhody, bez ohľadu na to, aká je situácia. Váš syn alebo dcéra by si ojazdené vozidlo nemuseli hneď dovoliť. Možno budú musieť začať s junkerom, ktorý ledva prebehne alebo má viac kilometrov ako raketoplán. Aj keď to nemusí byť bezpečné, je to lepšie ako to, že nemáte vôbec auto.

Druhou nevýhodou je spoľahlivosť. Nie všetky ojazdené automobily vydržia tak dlho, ako chcete, čo znamená, že budete robiť opravy automobilov častejšie, ako chcete. Ak sa to stane, možno budete chcieť prehodnotiť svoje rozhodnutie pri kúpe ojazdeného vozidla namiesto nového.

Úplne nové alebo použité?

Ako rodiča vás pravdepodobne zaujímalo, či je váš syn alebo dcéra pripravená šoférovať alebo nie. Ak máte pocit, že sú dostatočne zodpovední za to, aby vlastnili svoje vlastné vozidlo, môžete zvážiť kúpu auta. Toto rozhodnutie je výlučne na vás.

Ak sa rozhodnete pre ne kúpiť úplne nové auto, nebudú sa musieť starať o mesačné platby alebo opravu vždy, keď sa pokazí. Na druhej strane môžu cítiť pocit nároku, keď vedia, že ste ochotní za ne minúť viac peňazí.