ako na to?

Aká kombinácie trvalých rastlín vyzerajú úžasne celé leto?

Kombinácia tieňa a azalky vyzerá celé leto úžasne. Sú to trvalky, ktoré vyzerajú skvele v posteliach, parapetoch alebo kdekoľvek inde, kam ich chcete dať. Len ťažko budete hľadať lepšie vyzerajúce rastliny ako tieto dve. Tieto rastliny sa ľahko pestujú a vôbec nevyžadujú veľkú pozornosť!

Shadetrees a azaleas are both members of the mint family. Obe tieto rastliny pochádzajú z Južnej Ameriky. Obe tieto rastliny majú nádherné lístie, ktoré je ideálne pre akékoľvek záhradné prostredie. Rastú dobre v takmer akomkoľvek podnebí a darí sa im, aj keď teploty v zimných mesiacoch klesnú na jednociferné číslo. Ich listy sú veľmi šťavnaté, takže na prežitie nepotrebujú veľa vody ani hnojív.

Kvety azalky sú žiarivo modré a kvitnú celé leto

Tieto azalky pochádzajú z Kalifornie a kvitnú celé leto. Sú členom rodiny mincovní. Kvety sú jasne modré a majú výraznú vôňu, ktorá je príjemná pre nos. Azalky vytvárajú veľké strapce kvetov, ktoré každoročne vydržia niekoľko týždňov. Pri pestovaní v nádobách kvitnú počas celej sezóny a pri dostatočnom priestore môžu kvitnúť viackrát v jednom vegetačnom období.

Olistenie tejto rastliny je veľmi atraktívne a môže mať rôznu farbu od jasne zelenej po tmavozelenú alebo niekedy dokonca modrozelenú farbu. Listy môžu dorásť až do šírky troch centimetrov a niekedy môžu mať tvar srdca. Existuje niekoľko rôznych druhov azaliek, z ktorých všetky vytvárajú kvety v rôznych farbách, ako je ružová, červená, oranžová, fialová, alebo dokonca vzácna biela azalka.

Shadetree vrhá po celé leto pekný chladný odtieň

Shadetree je skvelou voľbou, ak žijete v oblasti, ktorá má horúce letá. Toto je jeden z najväčších členov rodiny rastlín cezmíny. Plodí veľa bobúľ a počas jarných alebo letných mesiacov zvyčajne kvitnú bielymi alebo žltými kvetmi. Listy sú tmavozelenej farby a majú na nich lesklý lesk. Tieto rastliny sú veľké a na svoj rast potrebujú veľa priestoru. Môžu ľahko dorásť až do výšky štyroch stôp alebo viac a ich šírka môže dorásť aj do veľkosti malého auta! Sú skvelými vetrovkami, pretože sú silné a bránia prieniku veľkého množstva vetra.

Toto je jedna z najlepších možností, ak si chcete na záhrade vypestovať bobule. Trvá len dva roky, kým sa bobule začnú vyrábať. Keď dosiahnu tento vek, množstvo bobúľ, ktoré produkujú, zvyčajne zavalí vás a vašu rodinu. Čierne bobule sú vynikajúce a sú vynikajúce na prípravu koláčov, džemov, želé alebo len na zjedenie ako občerstvenie. Môžete ich tiež vysadiť pozdĺž plotu, aby ste mohli dorásť a prestúpiť.

Tieto rastliny zvyčajne kvitnú počas jarných alebo letných mesiacov a niektoré odrody môžu kvitnúť aj v iných ročných obdobiach. Zvyčajne vytvárajú biele alebo svetloružové kvety, ktoré majú tvar zvončeka. Tieto rastliny rastú najlepšie v zónach päť až deväť a skvele sa im darí vo väčšine typov pôdy, pokiaľ nie je príliš mokrá alebo močaristá. Celkom dobre znášajú aj teplo a chlad.

Ak chcete kúpiť tieto rastliny alebo akýkoľvek iný druh ovocia, zeleniny alebo bylín, mali by ste sa obrátiť na spoločnosť ako Nourse Farms. Majú vynikajúce ponuky na všetky druhy rastlín a tiež vám môžu pomôcť zistiť, aké druhy kúpiť, na základe veľkosti vašej záhrady a typu prostredia, ktoré máte.