ako na to?

9 tipov ako zo starej kuchyne urobiť novú s obmedzeným rozpočtom!

Existuje veľa ľudí, ktorí chcú aktualizovať svoju kuchyňu s rozpočtom. Nemajú veľa peňazí, ale stále chcú, aby vyzerali úplne nové. Niektorí z nich dokonca uvažujú o kúpe použitej kuchyne namiesto nákupu úplne novej. Ak hľadáte lacné kuchynské vybavenie, možno si myslíte, že nemá zmysel aktualizovať svoju existujúcu kuchyňu, pretože to bude stáť príliš veľa peňazí a času. Ak si však nie ste istí, čo so svojou súčasnou kuchyňou, môžete ju kedykoľvek upgradovať s rozpočtom. Musíte len vedieť, ako na to!

Ak máte porozhadzovaných trochu peňazí navyše a chcete svojej kuchyni dať trochu lásky, tu je niekoľko nápadov na lacné vylepšenia kuchyne:

1) Vymeňte svoje dosky za nové.

Výmena dosky nie je nevyhnutne drahá, zvlášť keď počítate s vynaloženou prácou. Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú túto službu za veľmi prijateľné ceny. Tieto dosky nebudú úplne rovnaké ako tie z Ikea alebo iného obchodu, ale určite budú lepšie ako tie, ktoré sú vyrobené z drevotrieskovej dosky alebo z niečoho iného, ​​čo je chatrné a pravdepodobne sa pokazí do roka.

2) Nainštalujte nové stropné ventilátory a žiarovky.

Ak vaša kuchyňa nemá žiadne stropné osvetlenie, potom je to vynikajúci spôsob, ako vylepšiť osvetlenie miestnosti. A ak máte stropné osvetlenie, ale žiarovky je len potrebné vymeniť, zvážte výmenu žiaroviek za LED, ktoré vám každý mesiac pomôžu ušetriť peniaze na účte za energiu. Prípadne, ak vám vyhovuje stúpanie po rebríku a nevadí vám nejaké zapojenie, potom by mohol byť dobrý nápad nainštalovať úplne nové stropné svetlá. Nezabudnite pred každou prácou na elektroinštalácii vypnúť napájanie!

3) Ak to nie je veľmi luxusné, zvážte vymaľovanie miestnosti.

Ak ste už dostali ozdobné obklady a ozdobné skrinky, možno budete chcieť pred natretím stien dobre premyslieť, pretože by ste mohli všetko pokaziť, ak nerobíte dosť dobrú prácu. Na druhej strane, ak má vaša kuchyňa obyčajnú obkladačku bez vzorov alebo efektných vzorov a máte skrinky vyrobené iba z dreva, potom je maľovanie stien úplnou farbou úplne jemné, pokiaľ zvolíte farbu ktoré nebudú v rozpore s vašimi existujúcimi skrinkami.

4) Pridajte nové rukoväte skrinky.

Ak ste už skrinky dostali, potom sú gombíky alebo rukoväte pravdepodobne opotrebované. Aj keď by sa vám mohla páčiť myšlienka udržiavať všetko jednotné, je úplne v poriadku vymeniť kľučky skrinky za také, ktoré sa vám páčia viac. Prípadne, ak ste skutočne pripútaní k hotovosti, tak prečo si nevymaľovať existujúce gombíky alebo spracovať inú farbu? Len sa uistite, že je všetko jednotné, aby to vyzeralo esteticky pre oči.

5) Nainštalujte tyčový drez.

Je to vynikajúci nápad pre menšie kuchyne, ktoré nemajú extra umývadlo. Toto je tiež dobré využitie miesta, pretože môžete využiť ďalší voľný priestor pod ním na uloženie čistiacich prostriedkov a iných objemných predmetov. Uvoľníte tak veľa miesta aj vo svojom hlavnom dreze, čo je v každej kuchyni vždy dobré!

6) Pridajte stojan na víno.

Nemalo by to škodu mať stojan na víno, pretože je to niečo, čo by priťahovalo pozornosť a dodalo vašej kuchyni prvok triedy. Chcete sa však ubezpečiť, že to nepreháňate. Inými slovami, neísť von a kúpiť si kopu vína, ak ho ešte nemáte vo zvyku piť! Zakúpte si len toľko fliaš, aby ste naplnili stojan tak, aby vyzeral plný a kompletný.

7) Vytvorte platformu na zdvihnutie kávovaru.

Ak máte priestor na pulte, pouvažujte nad kúpou kávovaru so zabudovaným mlynčekom. Samozrejme, ak nemáte toľko priestoru pod sebou, možno si budete chcieť kúpiť samostatný mlynček a odložiť ho na poličku niekde inde v kuchyni. Či tak alebo onak, zabezpečte, aby ste pravidelne udržiavali všetko čisté, inak sa to bude rýchlo kaziť!

8) Vystavte svoj strieborný príbor v peknej drevenej debne.

Je to vynikajúci nápad pre ľudí, ktorí uprednostňujú, aby bolo všetko v ich kuchyni navzájom jednotné. Všetko, čo musíte urobiť, je kúpiť peknú drevenú prepravku, pridať nejaké čalúnenie (napríklad látku alebo niečo podobné) a potom opatrne aranžovať svoj strieborný príbor do prepravky, aby sa nepoškodil. Možno budete chcieť označiť vrch prepravky, aby ste vedeli, čo je vo vnútri.

9) Pridajte TV výťahovú skrinku.

Toto je zaujímavé zariadenie, ktoré je navonok navrhnuté tak, aby vyzeralo ako skrinka, ale keď ju otvoríte, je to vlastne TV s plochou obrazovkou! Môžete ju použiť vo svojej kuchyni na zábavné účely alebo, ak sa rozhodnete, môžete ju použiť ako doplnkovú skrinku na uloženie vecí, ako je váš kávovar a hriankovač. Len nezabudnite, že do hornej police nemusíte dávať nič ťažké!