ako na to?

8 úžasných spôsobov, ako podporiť niekoho s rakovinou

1) Môžete im dať peniaze: Poskytnúť peniaze niekomu s rakovinou je vždy dobré, ale nestačí to. Aj oni potrebujú váš čas! Uistite sa, že majú dostatok voľného času počas liečby alebo po tom, ako sa majú zase dobre. Ak je to možné, prinútte ich urobiť niečo zábavné, ako napríklad ísť na večeru alebo dokonca ísť spolu na nákupy.

2) Môžete si kúpiť ich obľúbené jedlo: Osoba s rakovinou potrebuje všetku energiu, ktorú môže získať. Takže ak môžete, kúpte im obľúbené jedlo. Nebojte sa, nebude to chutiť zle! Len sa uistite, že neobsahuje cukor ani mliečne výrobky. (Nebojte sa, na konzumácii týchto vecí nie je nič zlé! Len ich nejedzte každý deň!)

3) Môžete im pomôcť s niečím iným: Človek s rakovinou chce niekedy stráviť nejaký čas sám. Možno si chcú prečítať knihu alebo pozerať televíziu. Nech je to čokoľvek, uistite sa, že majú veľa času pre seba.

4) Môžete ich vziať na film alebo koncert: Filmy a koncerty sú vynikajúcim spôsobom, ako si ľudia s rakovinou oddýchnuť a zabudnúť na všetko ostatné. Ak môžete, vezmite ich za obľúbenou kapelou alebo komikom. Aj keď sa vám nepáčia, pravdepodobne sa páčia!

5) Môžete tu byť pre nich: Jednou z najdôležitejších vecí je byť tu pre človeka s rakovinou. Ak viete, že sa idú liečiť, môžete ísť s nimi. Sadnite si do čakárne a počkajte to s nimi. Nebuďte však otravní! Prineste si prečítať knihu alebo časopis alebo niečo podobné.

6) Môžete byť jeho hlasom z rozumu: Toto platí, ak sa človek s rakovinou skutočne rozčuľuje nad svojím stavom. Niekedy stačí počuť, že všetko bude v poriadku. Aj keď si nemyslíš, že to bude, predstieraj, že to tak bude! Pomáha im to vyrovnať sa!

7) Môžeš byť roztlieskavačkou: Ak človek s rakovinou potrebuje niekoho, kto mu pred liečbou dá poriadne zabrať, urobte to! Uistite sa, že vedia, že všetko bude v poriadku. Po tomto všetkom sa uistite, že budú silnejšie.

8) Môžete im pomôcť v spojení: Existuje veľa podporných skupín pre ľudí s rakovinou. Opýtajte sa danej osoby, či by vás chcela, aby ste jej pomohli nájsť. Je to skvelý spôsob, ako sa spriateliť a cítiť sa v spojení s ostatnými, ktorí si prešli podobnými vecami.

Mať za priateľa niekoho s rakovinou je vždy ťažké. Ak sa však budete riadiť týmito tipmi, uľahčí im to prácu. Ak máte ďalšie tipy, nezabudnite ich uviesť do komentárov!