ako na to?

8 tipov, ako zostať chladný, keď je klimatizácia mimo prevádzky:

1) Pomocou ventilátora vháňajte čerstvý vzduch do domácnosti. Vzduch okolo vášho domu cirkuluje ventilátor, ktorý ho pomáha vrátiť na normálnu teplotu. Ak žiadny nemáte, skúste použiť okennú jednotku alebo dokonca otvorte jedny dvere pred vašimi dverami.

2) Uistite sa, že sú všetky okná dobre zatvorené. Možno bude potrebné vypnúť niektoré svetlá, ak sú zapnuté počas dňa. Nezabudnite zatiahnuť všetky závesy, ktoré by vám mohli visieť nad oknami.

3) Vypnite všetkých fanúšikov, ktorých doma máte spustených, a uistite sa, že v ich blízkosti nie sú žiadne otvorené ventilátory. Pokiaľ je to možné, skúste ich vypnúť aj mimo domu!

4) Skontrolujte pec a ďalšie spotrebiče (napríklad práčku), ktoré sa v noci nepoužívajú. Mohli zbytočne využívať energiu. Skontrolujte tiež elektrický systém v domácnosti, či nie je potrebné niečo vymeniť. Ak je to tak, urobte to teraz skôr, ako vám dôjde energia!

5) Skúste v noci zatiahnuť všetky žalúzie v spálni a na oknách v tejto oblasti nechajte zatiahnuté iba závesy. Budete sa cítiť oveľa lepšie, keď zostanete teplý, keď spíte!

6) Získajte niekoľko žiaroviek napájaných z batérie. Nie sú príliš drahé a v noci dokážu poskytnúť dostatok svetla bez toho, aby zohriali izbovú teplotu.

7) Ak máte plytký podnos (ako napríklad nádrž na ryby), naplňte ho vodou a vložte do mrazničky. Môžete sa ochladiť tým, že každú chvíľu dáte nohy do studenej vody. To je obzvlášť účinné pri starostlivosti o prehriatie v noci, keď spíte!

8) Získajte vlhkú prikrývku, do ktorej sa môžete zabaliť, ak vám v noci býva teplo. Sú navrhnuté tak, aby zadržiavali vodu, ktorá sa pomaly uvoľňuje na vaše telo, a udržujú ju tak chladnú aj počas spánku.

Majte na pamäti tieto tipy, keď klimatizácia prestane fungovať a vy budete vždy v pohode! Ak niektorý z tipov nepomôže, mali by ste sa obrátiť na technika alebo zvážiť úplnú výmenu AC. Veľa šťastia a zostať v pohode!
Ďakujem, že ste si prečítali môj blog. Podeľte sa, prosím, o svoje názory na 8 tipov, ako zostať chladný, keď je vaše AC poškodené. Môžete sa tiež poradiť s vylepšením domácnosti kontaktovaním vlastníka blogu na čísle 201-368-9282.