ako na to?

7 tipov pre odborníkov na detoxikáciu a odbúravanie smartphonu

1) Nepoužívajte smartphone na sledovanie videa alebo počúvanie hudby. Používajte ho iba v prípade potreby. Ak idete von, neopúšťajte domov bez neho! Ak budete mať telefón neustále nabitý, ušetríte peniaze. Ak máte inteligentnú televíziu, pred odchodom z domu tiež vypnite jej videozáznam, aby ste pri používaní namiesto telefónu nestrácali batériu.

2) Vypnite všetky aplikácie, ktoré nepotrebujete. Existuje mnoho aplikácií, ktoré by mohli byť užitočné, ale spotrebúvajú zbytočne energiu batérie. Existuje napríklad aplikácia pre fotoaparát, ktorá každých pár sekúnd fotí a ukladá ich na pamäťovú kartu telefónu. Mohlo by vás napadnúť: „Prečo by som chcel ukladať tieto fotografie?“ Sú ale chvíle, keď chcete niečo iba odfotiť v miestnosti a potom to rýchlo vymazať z telefónu, pretože to už nepotrebujete.

3) Úplne vypnite internet. Pri online pripojení sa vám pravdepodobne zobrazia reklamy na hry, ako sú napríklad iné hry alebo iné aplikácie, ktoré znižujú výdrž batérie. Namiesto toho skúste úplne vypnúť mobilné dátové pripojenie a úplne sa odpojiť od internetu, kým sa nebudete cítiť lepšie. Potom sa k nemu znova pripojte až po skontrolovaní, či na webe existuje ešte niečo, čo by stálo za to vidieť.

4) Často kontrolujte nastavenia telefónu, aby ste sa uistili, že žiadny z týchto tipov ešte nebol aktivovaný. Najlepšie to urobíte tak, že prejdete do ponuky nastavení telefónu a vyhľadáte položky v kategórii „Pripojenia“ alebo „Aplikácie“. Ak uvidíte niečo so symbolom, ktorý vyzerá ako lietadlo, vypnite to!

5) Nezbavujte sa svojho notebooku. Nový telefón s viacerými funkciami je ľahké získať, ale notebook je oveľa užitočnejší ako tablet. Aj starý je lepší ako žiadny! Môžete ho použiť na sledovanie videí a dokonca aj na stiahnutie niektorých filmov. Možno nebudete môcť na svojom notebooku robiť všetky veci, ktoré môžete robiť v telefóne, ale stále môžete robiť veľa!

6) Zbavte sa skladieb, ktoré už nepočúvate. Zbierka hudby je jednoduchá. Kedykoľvek počúvate skladbu, ktorá sa vám páči, máte tendenciu si ju pridať do svojich zoznamov skladieb. Ale tieto piesne zaberajú miesto vo vašom počítači a telefóne. Zbavte sa skladieb, ktoré už nepočúvate, a urobte viac priestoru pre novú hudbu. Musíte len vstúpiť do svojich súborov, vyhľadať požadovanú skladbu a odstrániť ju.

7) Vyskúšajte rôzne zvonenia. Ak už roky používate rovnaké zvonenie, vyskúšajte niečo nové! Je to skvelý spôsob, ako sa znova spojiť s vašou hudbou. Vyberte si skladbu, vďaka ktorej sa budete cítiť dobre, či je niečo staré alebo nové. Alebo si len vyberte náhodný zvukový klip z filmu, ktorý bol podľa vás skutočne zábavný. Skúšajte rôzne veci, kým nenájdete niečo, čo je pre vás to pravé.

Dúfam, že tento článok nám pomôže zmenšiť svet a zlepšiť prostredie, v ktorom žijeme. Dúfam tiež, že môžeme urobiť zmeny v interakcii s prírodou pomocou našich vedomostí a múdrosti na zlepšenie našich životov a ľudí okolo nás, krok za krokom čas!