ako na to?

7 nápadov na maľovanie na stenu, ktoré premenia každú miestnosť na umelecké dielo

Dizajn páskových stien

Prvá vec, ktorú musíte brať do úvahy pri maľovaní na stenu, je typ požadovaného dizajnu. Máte niekoľko možností: vzory pások, šablón alebo farieb v spreji. Ak hľadáte niečo jednoduché a ľahké, potom vzory pások budú vyhovovať vašim potrebám najlepšie, pretože nevyžadujú žiadne iné zručnosti než základné matematické zručnosti a nožnice. Tieto vzory je možné aplikovať priamo na stenu pomocou lepivého povrchu, ako je kúsok papiera alebo dokonca lepenka. Existuje mnoho rôznych druhov vzorov pások, ale tu je niekoľko príkladov:

Šablónové maľby

Šablónové maľby používajú namiesto farieb šablóny. Ľahko sa nanášajú a vyzerajú skvele! Tu je príklad šablónovaného nástenného umenia:

Nastriekajte farby

Maľby v spreji sú podobné šablónam, ibaže sú nastriekané na stenu a nie pomocou tyčinky. Dobrý príklad maľovania striekanou farbou na stenu je uvedený nižšie:

Papierové nástenné maľby

Papierové nástenné maľby sú vyrobené z listov papiera navzájom zlepených a pokrytých tenkou vrstvou farby. Tento druh tapety je nielen pekný, ale dá sa použiť aj na dekoratívne účely! Tu je príklad papierovej maľby na stenu:

Dočasné vzory na maľovanie stien

Dočasné nástenné maľby sú presne také, aké znejú. Ľahko sa skladajú, ľahko sa odstraňujú a nemusíte sa obávať, že vám farba presiakne a poškodí sadrokartón, pretože ak sa vám nepáči, môžete ju jednoducho odlepiť! Tu je príklad dočasného maľovania na stenu:

Vinylové maľby na stenu

Vinylové nástenné maľby sú podobné ako papierové nástenné maľby, ibaže sú vyrobené z vinylu. Môžu byť buď prilepené priamo na vašu stenu lepidlom, alebo umiestnené ako bežný plagát. Ak ich chcete odstrániť, stačí ich len odlepiť! Tu je príklad vinylovej maľby:

Nástenné maľby

Nástenné maľby sú presne také, aké znejú. Sú to veľké obrazy, ktoré pokrývajú veľkú časť steny. Nástenné maľby sú zvyčajne veľmi podrobné a veľmi pekné. Môžu dodať príjemnú atmosféru každej miestnosti vo vašom dome! Tu je príklad nástennej maľby:

Ostatné vzory a nápady

Teraz, keď som vám ukázal sedem najpopulárnejších nápadov na maľovanie na stenu, existuje pravdepodobne veľa ďalších návrhov a nápadov. Všetko je možné! Ak chcete byť skutočne kreatívni, môžete si dokonca vyskúšať namaľovať svoju vlastnú fototapetu. Budete však potrebovať veľa trpezlivosti a času!

Dúfajme, že teraz vidíte, že pri maľovaní miestnosti alebo steny existuje veľa rôznych techník a nápadov. Dúfam, že vás tento článok inšpiroval, aby ste svoje steny posunuli na vyššiu úroveň a vdýchli vášmu domovu nový život!
Môžete odtiaľto vziať nápady a použiť ich vo svojich interiéroch izieb.

Nie je potrebné dodržiavať všetky tu uvedené body. Je to len preto, aby ste získali reálnu predstavu o tom, čo vás čaká v prípade, že to chcete vyskúšať.

Toto je dobrá profesia, ak radi pracujete s farbami a máte zmysel pre detaily. Je to veľmi kreatívna práca. Ak sa stanete profesionálom a máte požadovaný talent, môžete získať skutočne dobré peniaze.

Môže to však byť aj veľmi frustrujúce, ak nemáte prirodzený talent. Najlepšie bude, ak sa skutočne budete venovať umeniu, aby ste sa maľbe začali venovať ako profesii.