ako na to?

7 ľudských potravín, ktoré sú skutočne dobré pre vášho psa

1) Kuracie mäso

2) Ryby (losos, treska, tuniak, ikra lososa, makrela)

3) Hovädzie mäso (hovädzie mäso, jahňacie stehno, pečený hovädzí sendvič), bravčové mäso (bravčové kotlety alebo hrudník), Turecko (morčacie stehná), kačacie vajcia alebo husacie mäso.

4) Mliečne výrobky: mlieko, jogurt, syr, cmar, srvátka.

5) Zelenina: brokolica, mrkva, zemiaky (sladké zemiaky), hrášok / kapusta.

6) Ovocie: jablková omáčka alebo banány.

7) Orechy a semená: mandle, kešu, gaštany, ľanové semená.

Ľudská strava je akákoľvek potravina vyrobená zo živočíšnych produktov, ako sú mäso, mlieko a vajcia. To všetko sa považuje za „mäso“, pretože pochádzajú zo zvierat, ako sú kravy a ošípané. Ľudia jedli mäso od nepamäti, ale až donedávna ľudia začali konzumovať mäso iných zvierat.

Zatiaľ čo ľudia sú klasifikovaní ako všežravci, existuje veľa zvierat, ktoré nie sú schopné stráviť rastlinnú hmotu, ako je tráva, rastliny a ovocie. Medzi tieto zvieratá patria ošípané, medvede, psy a ďalšie „skutočné“ všežravce.

Čo je teda vlastne dobré pre psov?

Pretože psy patria do rádu šeliem, potrebujú vo svojej strave živočíšne produkty. Nemôžu veľmi dobre stráviť rastlinnú hmotu, takže ovocie a zelenina pre nich nie sú dobré. Namiesto toho by radšej jedli zvieratá, ktoré jedli rastliny.

Teraz, keď hovoríme o ľudskej potrave a o tom, či je to pre psy skutočne dobré, hovoríme o mäse a živočíšnych vedľajších produktoch. Existujú určité druhy mäsa, ktoré pre ne môžu alebo nemusia byť dobré. Napríklad veľa ľudí tvrdí, že teľacie mäso je pre psy zlé, ale pokiaľ viem, odborníci na psy tvrdia, že je to v poriadku a je to ako keby ste jedli akýkoľvek iný druh mäsa.

Pozrime sa podrobnejšie na ľudskú stravu na tomto zozname a na to, či je vhodná pre psov.

Prečo je to skvelé pre psov

Bielkoviny sú dôležité pre budovanie svalov a opravu telesného tkaniva. Je to obzvlášť dôležité pre veľké psy, ktoré sú náchylné na rozvoj osteoporózy.

Kurčatá sú pravdepodobne jedným z najlepších druhov mäsa, ktoré môžete svojmu psíkovi dať, pretože majú nízky obsah tuku a väčšina z nich obsahuje veľa bielkovín. Uistite sa, že ste odstránili kosti a dávajte pozor na veľkosť kurčiat, ktoré nimi kŕmite; ľahko sa im udusí nadrozmerným paličkom.

Konzumácia rýb je vhodná aj pre psov, pretože obsahujú omega 3 a 6 mastné kyseliny. Mnoho psov toho nemá vo svojej bežnej strave dostatok, takže im môžete dať ryby raz za čas ako špeciálnu pochúťku.

Prečo to nie je také skvelé pre psov

Všimnete si, že veľa položiek na tomto zozname obsahuje nejaký druh chleba alebo bolo vyprážané. To znamená, že má veľa sacharidov a tukov, čo nie je dobré pre vášho psa. Samozrejme, ak im niečo také raz za čas dáte, potom ich to nezabije, ale asi by ste si nemali zvyknúť.