ako na to?

6 jednoduchých spôsobov, ako sa stravovať zdravšie za nizky rozpočet

Nasleduje niekoľko tipov z našich skúseností so zdravším životom v rozpočte. Tieto tipy vychádzajú zo skúseností mnohých rodín, ktoré dokázali žiť zdravšie ako predtým. Všetci mali málo peňazí, ale podarilo sa im, aby to fungovalo. Neexistuje univerzálne riešenie pre všetkých; Existujú však určité faktory, ktoré vám pomôžu úspešne dosiahnuť vaše ciele!

1) Zbavte sa nezdravého jedla (a iných nezdravých jedál)

Nemusíte míňať veľa peňazí za nezdravé jedlo. Väčšiny nezdravých jedál sa môžete zbaviť jednoduchým nákupom. Ak naozaj chcete niečo kúpiť, potom kedykoľvek je to možné, kupujte ekologické a spravodlivé výrobky. Môžete dokonca zvážiť príležitostne ísť bezmäsité alebo variť menej často.

2) Obmedzte konzumáciu alkoholu

Alkohol je ďalší drahý zvyk, ktorý treba porušovať. Niekto pije alkohol, pretože ho rád pije, a iní preto, lebo si užívajú sociálny aspekt, keď si dajú po práci alebo v škole pár nápojov. Tak či onak, ak si chcete dopriať alkohol, choďte si radšej na niečo nealkoholické ako víno alebo pivo. To však neznamená, že by ste sa stále nemali baviť! Skúste sa pri tom obmedziť.

3) Nechoďte príliš jesť

Stravovanie je vždy zábava a môže byť skvelým spôsobom, ako si občas dopriať starostlivosť. Jediným problémom je cena. Neustále stravovanie vás môže stáť majland, najmä ak neustále jete v reštauráciách vyššieho stupňa alebo v reštauráciách rýchleho občerstvenia. Snažte sa túto činnosť obmedziť na minimum a keď sa už rozhodnete jesť, choďte do niečoho lacnejšieho, ako je miestna kaviareň.

4) Nakupujte hromadne

Hromadný nákup vám môže ušetriť nejaké vážne peniaze, najmä ak máte veľkú rodinu. Navyše, mnohokrát pri hromadnom nákupe môžete získať napríklad vajcia z voľného výbehu, mäso alebo iné predmety, ktoré sú zvyčajne dosť drahé. Pamätajte, že pri hromadnom nákupe budete musieť veci správne uskladniť a použiť v primeranom čase, kým sa nepokazia.

5) Obmedzte balené potraviny

Aj keď nie je nič zlé na tom, keď si občas doprajete ľahké jedlá, určite ich chcete obmedziť, ako môžete. Väčšinou sú tieto druhy potravín extrémne bohaté na sodík a zlé tuky. Namiesto nákupu vopred pripravených mrazených večerí alebo iných podobných predmetov si radšej pripravte vlastné jedlo z čerstvých surovín.

6) Vypestujte si časť vlastného jedla

Aj keď máte na prácu iba balkón, okno alebo malý dvor, pravdepodobne si stále môžete vypestovať nejaké svoje vlastné jedlo. Mnoho ľudí sa v dnešnej dobe venuje záľubám v mestskom záhradníctve. Aj keď nemáte veľa zeleného palca, zvyčajne nájdete rôzne bylinky a zeleninu, ktoré sa ľahšie pestujú.