Dom a Záhrada

5 najčastejších záhradníckych chýb

V tomto príspevku budeme diskutovať o najbežnejších záhradných chybách a o tom, ako ich opraviť. Existuje veľa dôvodov, prečo by niekto mohol urobiť chybu pri výsadbe svojej záhrady. Jedným z dôvodov môže byť to, že svoju záhradu nezasadili správne, ďalším dôvodom môže byť nedostatok času alebo zdrojov. Ďalší problém môže nastať, ak bola úroveň pôdnej vlhkosti príliš nízka alebo vo vašej oblasti nerástla burina.

Ak máte ďalšie otázky týkajúce sa týchto záhradníckych chýb, neváhajte a opýtajte sa. Som si istý, že niekto tu v GardenersGeeks bude schopný odpovedať na vašu otázku.

1 – Výsadba

Výsadba spočíva v odstránení všetkej nežiaducej vegetácie zo záhrady, aby sa stala produktívnejšou a prilákala užitočnejší hmyz a zvieratá, ktoré sa živia živinami v týchto rastlinách.

Je potrebné urobiť viac práce, aby bola záhrada atraktívnejšia pre prírodu a divočinu. V opačnom prípade si škodcovia a choroby nájdu cestu do vašej záhrady a zničia všetku vašu tvrdú prácu.

Tip: Uistite sa, že ste okolo svojej záhrady, kríkov a stromov vysadili dostatok kvetov, aby ste prilákali včely, motýle a iný užitočný hmyz. Tento hmyz pomôže znížiť populáciu škodcov na minimum.

2 – Žiadna pôdna vlhkosť!

Vlhkosť pôdy je veľmi dôležitá vec, ak chcete, aby vaše rastliny rástli správne. Ak vo vašej záhrade nie je pôdna vlhkosť, potom vaše rastliny nebudú mať dostatok výživných látok. To môže spôsobiť vážne dehydratáciu vašich rastlín a ich smrť.

Tip: Nezabudnite zalievať záhradu aspoň raz za dva alebo tri dni. Chcete, aby v pôde bolo dostatok vlahy, ale nie toľko, aby korene sedeli v stojatej vode.

3 – Zalievanie!

Zalievanie je pre rastliny rovnako zlé ako nezalievanie. Ak korene rastliny neustále sedia vo vode, potom táto rastlina nebude môcť správne rásť. Je to tak preto, lebo korene nie sú schopné prijímať dostatok kyslíka.

4 – Pod burinou!

Rovnako ako záhrada vonku, aj vaša vnútorná záhrada musí byť chránená pred nežiaducimi burinami. Burina môže rásť takmer v každom type pôdy, pokiaľ má dostatočná vlhkosť a slnečné svetlo. Ak sa burine darí dobre, potom vašu záhradu pripraví o živiny a vlhkosť. To následne spôsobí, že mnohé z vašich rastlín budú chradnúť a odumierať.

Tip: Neustálym vytrhávaním pôdy udržujte svoju záhradu bez buriny. Ak sa vo vašej záhrade objaví burina, mali by ste ju vytrhnúť ihneď pred tým, ako bude mať možnosť rozšíriť svoje semeno a vyprodukovať viac buriny.

5- Nízka kvalita pôdy!

Typ pôdy, ktorú používate vo svojej záhrade, môže výrazne zmeniť produktivitu vašich rastlín. Používanie nesprávneho typu pôdy môže viesť k mnohým problémom, ako sú nedostatok živín, spomalený rast a zhoršenie celkového zdravia.

Tip: Používajte kvalitnú záhradnú pôdu, ktorá je bohatá na živiny, neobsahuje žiadne semená buriny a je do nej pridaný humus (rozložená organická hmota).

6 – Zlý výber rastlín!

Rovnako ako v záhrade vonku, aj v tomto prípade chcete zbierať rastliny, ktoré sú pôvodom z vašej oblasti. Je to preto, že rastlina je pravdepodobnejšia odolná voči akýmkoľvek miestnym chorobám alebo škodcom. Ak si vyberiete rastlinu, ktorá nie je pôvodom z vašej oblasti, môže byť kvôli podnebiu vášho regiónu náchylná na choroby.

Tip: Než začnete pestovať, určite si urobte prieskum, ktoré rastliny najlepšie rastú vo vašej oblasti.

Na záver možno povedať, že aj záhradníctvo v interiéri môže byť zábavným a príjemným koníčkom, ak sa vykonáva správne. Ak si nájdete čas na prečítanie tohto článku a uplatnenie užitočných rád, pomôže vám to stať sa zručným záhradným záhradníkom.

Pamätajte, že tipy uvedené vyššie sú veľmi užitočné, ale v žiadnom prípade nie sú jediné veci, o ktorých musíte vedieť, aby ste sa stali záhradným záhradníkom. V tejto záľube je oveľa viac než len základné veci. Až sa budete cítiť informovaní v tomto článku dobre, urobte si vlastný prieskum.

Akonáhle budete mať pocit, že ste pripravení, choďte von a pustite sa do záhradníctva!