ako na to?

5 ľahkých trikov, ktoré môžete naučiť svojho psa doma

Trik „Paw-Stick“: Tento trik sa používa, keď chcete svojmu psovi ukázať, že s tým, čo robí, niečo nie je v poriadku. Napríklad, ak váš pes vyskočí na pohovku a hryzie si labku, môžete pomocou tohto triku preukázať, že to bola naozaj chyba.

Trik „Štekanie“: Štekanie je jedným z najbežnejších spôsobov komunikácie psov medzi sebou. Štekajúci pes znamená, že vonku sa dejú veci, napríklad hlasné zvuky alebo dokonca prichádzajúci cudzinci. Ak chcete svojho psa naučiť štekať, môžete to urobiť niekoľkými rôznymi spôsobmi. Jedným zo spôsobov je použitie výcvikovej metódy klikru, ktorá vyžaduje, aby váš pes vykonal určité činnosti, aby mohla byť rozdaná odmena (pochúťka). Ďalším spôsobom je jednoducho povedať slovo „baargh!“ a nechajte svojho psa robiť hluk.

Trik „Píšťalka“: Píšťalka je ďalší spôsob, ako naučiť svojho psa, že niečo nie je v poriadku. Keď zapískate, hovoríte svojmu psovi, že niečo nie je v poriadku, a žiadate ho, aby sa okamžite vrátil domov. To sa dá dosiahnuť bez akéhokoľvek fyzického kontaktu medzi vami a vašim domácim miláčikom.

Trik „Podajte si ruky“: Jedným z najobľúbenejších trikov je naučiť psa, ako si s vami podáva ruku. To sa dá začleniť aj do iných trikov, ak chcete, aby bol váš pes priateľskejší k ľuďom a zvieratám. Existujú však dva rôzne prístupy k výučbe vášho psa, ako správne podať ruku, jeden vyžaduje trochu viac úsilia ako druhý.

Trik „Točenie“: Jedným z najťažších trikov, ako naučiť svojho psa, je točenie sa v kruhu. Tento trik môže byť pre vás a vášho psa celkom zábavný, pretože na úspešné ukončenie vyžaduje veľkú rovnováhu a zručnosť.

Ako naučiť svojho psa novým trikom?

Vždy by ste mali mať na pamäti, že váš pes sa nemusí učiť nové veci tak rýchlo ako ostatní psi. Neber to osobne; niektoré psy sa len učia nové triky pomalším tempom ako iné. To však neznamená, že sa to nikdy nenaučia. Buďte trpezliví a pracujte so svojím psom, aby zvládol nový trik.

Pamätajte, aby ste nepreťažili svojho psa. Niektoré psy sa môžu naraz naučiť iba toľko, aby ste na to netlačili. Ak to skutočne zatlačíte, riskujete, že „preťažíte“ ​​ich malé mysle a ony jednoducho tento trik odmietnu.

Keď svojho psa učíte novému triku, vždy sa uistite, že pri cvičení cvičíte rovnako. Ak to urobíte, stane sa to pre vášho psa čoskoro zvykom a on sa vzor ľahko naučí. Ako pri každej rutine, aj tu by ste mali začínať vždy na začiatku a potom pokračovať v budovaní predchádzajúcej lekcie.

Ďalšou dôležitou vecou, ​​ktorú treba pamätať, je, že psa by ste mali odmeniť iba vtedy, keď robí niečo správne. Ak ho odmeníte, keď urobí niečo zlé, naučíte ho to, že čokoľvek urobí, bude mať za následok pochúťku.