ako na to?

3 tipy pre malé izby

Myšlienka malých obývacích izieb je v dnešnej dobe veľmi populárna. Stali sa trendom posledných rokov. Ľudia radi žijú v menších priestoroch, ktoré si môžu ľahko zariadiť nábytkom a inými predmetmi. Existuje veľa dôvodov, prečo ľudia uprednostňujú malé obývacie izby. Jedným z dôvodov je to, že sa pri každodenných činnostiach cítia viac v pohode. Ďalším dôvodom je, že sa chcú ubezpečiť, že všetky potrebné veci sú po ruke. Ak je v okolí príliš veľa vecí, človek nemusí mať dostatok spánku alebo sa môže sústrediť na to, čo musí robiť.

Malé obývacie izby tiež poskytujú súkromie a izoláciu od ostatných. Mnoho ľudí rád udržiava svoj osobný priestor v súkromí, aby ich pri práci alebo iných úlohách nikto nerušil. Niektorí ľudia majú dokonca radi pokojné miesto, kde môžu čítať knihy, pozerať televízne programy alebo hrať hry.

Je pravda, že malé obývacie izby môžu vyzerať škaredo a jednoducho. Sú však funkčné a pekné. Uvidíte, že údržba malých obývacích izieb je celkom jednoduchá, ak sa budete riadiť niektorými základnými tipmi. Tieto tipy sa dajú použiť na vytvorenie vlastného jedinečného malého domu mimo domu (SHoP).

Tip 1: Nepreplňujte miestnosť

Malá obývacia izba nie je miestom pre veľký a ťažký nábytok. Nechcete, aby váš nábytok úplne vyplnil podlahovú plochu. Malý sekčný gauč je vhodný pre malú obývaciu izbu, pretože šetrí miesto. Rohové pohovky sú tiež dobrou voľbou, pretože tiež šetria viac miesta. Nepreťažujte svoju malú obývačku príliš veľkým oblečením alebo inými dekoráciami. Vyberte iba tie najlepšie a najkrajšie predmety, ktoré môžete vystaviť vo svojej obývacej izbe.

Tip 2: Choďte na svetlé farby

Svetlé farby sú pre oči jednoduchšie a vďaka nim bude miestnosť vyzerať väčšia, aj keď to tak nie je. Svetlé farby tiež odrážajú svetlo zo slnka počas dňa, čo tiež robí miestnosť jasnejšou. K lepšiemu dotyku môžete kedykoľvek pridať nejaké farebnejšie predmety, ako sú obrazy alebo fotografie.

Tip 3: Pomocou zrkadiel zväčšíte miestnosť

Zrkadlá sú vynikajúcou voľbou na to, aby malá obývacia izba vyzerala väčšia, ako v skutočnosti je. Jedno veľké nástenné zrkadlo umiestnite na miesto, kde môže odrážať celú stenu. Napríklad, ak umiestnite zrkadlo na zadný koniec miestnosti, miestnosť bude vyzerať dlhšie, ako v skutočnosti je. Ak ju umiestnite do blízkosti bočnej steny, bude odrážať túto stenu a miestnosť bude pôsobiť širšie.
Hľadáte ďalšie nápady na dizajn obývacej izby? Skontrolujte odkaz!