Browse By

Účesy na stužkovú

Od novembra po koniec januára nastáva zhon pre takmer všetky kadernícke salóny. Vzduchom sa šíri nedočkavosť na deň, ktorý si zapamätajú všetci študenti stredných škôl v poslednom – finálnom ročníku.

Tá naša stužková… je asi hymnou každej generácie už po pár desaťročí. Ta skladba nám napovie, že stužkové slávnosti sa blížia rýchlejším tempom a preto aj hystéria dievčat je opodstatnená. Sú už vraj ženy a dospelé! Chcú sa páčiť a zapôsobiť.

Účesy na stužkovúJe to ich premiéra a preto všetko tip-top. Šaty, topánky, doplnky, nechty, make-up… a nakoniec účes. Účes je doplnkom ku kompletnej dokonalosti a mal by sa hodiť ako ku temperamentu dievčiny tak aj k šatám, ktoré má na sebe.

Mladé dámy majú určité predstavy pri vstupe do kaderníckeho salónu, po väčšinou sa im profesionál snaží výjsť v ústrety, aby účes na stužkovú mal aspoň zachovanú pôvodnú predstavu. Rady nikdy nie sú na škodu. A to platí aj pri účese na stužkovú. Vôbec nie je nevkusné nosiť v ten večer na hlave retro účes alebo niečo trochu extravagantnejšie.

Väčšina mladých dám oceňuje vzdušnosť pri účese a nie len klasicky nahladko zalakovaný uzol. Dnes letí ležérnosť , vlny, voľnosť, sloboda vo vlasoch – jednoducho mladosť. A tak ako sa cítia dievčatá, tak má vyzerať aj ich účes. Veď nakoniec koľko ľudí toľko chuti.