Ako zmeniť mac adresu?

Ako zmeniť mac adresu?

Chcete alebo potrebujete si zmeniť mac adresu? Tak čítajte ďalej! Skratka mac označuje Media acess control čo môžme preložiť ako riadenie prístupu k médiu. Zvyčajne to býva 12 miestne číslo ktoré oddeľujeme dvojbodkou alebo čiarkou prípadne ničím. V článku idem popísať zmenu Mac adresy sieťovej karty.

Zistenie MAC adresy

Otvoríme si príkazový riadok ( cmd ) Windowsu. Ak ho neviete nájsť tak si dajte do vyhľadávača cmd a spustite ho. Do cmd napíšte ipconfig /all.  Ale pozor bez tej bodky! Teraz už len nájdite svoju mac adresu. Snáď vám pomôže obrázok nižšie.

Ako zmeniť mac adresu?

Zmena Mac adresy

A teraz už k samotnej zmene. Je tu viac možností buď cez správcu zariadení alebo cez jednoduchý program. Začnem programom.

Zmena cez program

Najprv si stiahneme program tu:  http://dukelupus.pri.ee/files/SimpleMAC.exe. Program nevyžaduje inštaláciu takže ho spustíme a pokračujeme podľa obrázku.

Ako zmeniť mac adresu?

V rámčeku vyššie bude vaša Mac adresa ktorú som ja však z bezpečnostných dôvodov vymazal. Dole vedľa tlačítka Set! je sú v červenom okienku políčka kam vpíšete svoju novú mac adresu a stlačíte set. Potom musíte reštartovať počítač a je to hotové.

Zmena cez správcu zariadení

Otvoríme si správcu zariadení ak ho nevieme nájsť v ovládacom paneli. tak ho nájdeme cez hľadať.

Ako zmeniť mac adresu?

Nájdeme si sieťové adaptéry ( Network Adapters ). Zvolíme si sieťovú kartu a dvakrát na ňu klikneme. Potom klikneme na upresniť a hľadáme Network adress ( sieťová adresa , fyzická adresa, mac adresa… ). Potom do políčka napíšeme novú ( Robené na Windows 7 ).

Ako zmeniť mac adresu?

Prajem veľa šťastia zo zmenou mac adresy!